Spektakularna akcja Rafaela Nadala na Wimbledonie. "Jak on to zrobił?" [WIDEO]

Rafael Nadal awansował do trzeciej rundy Wimbledonu. W trakcie spotkania z Ricardasem Berankisem Hiszpan popisał się niesamowitym zagraniem.
Do niedawna występ Nadala na londyńskich kortach stał pod znakiem zapytania. 36-latek po wygraniu French Open miał problemy ze zdrowiem.
Ostatecznie Rafa jednak uporał się z urazami i rozpoczął rywalizację na Wimbledonie. W pierwszej rundzie pokonał Francisco Cerundolo, a dziś uporał się z Ricardasem Berankisem.
Dwa pierwsze sety Nadal wygrał 6:4, 6:4. Później Litwin pokonał Hiszpana do 4. W czwartym i ostatnim secie Berankis nie miał już jednak szans w starciu z najbardziej utytułowanym tenisistą w historii turniejów wielkoszlemowych.
Ozdobą meczu była akcja w ósmym gemie czwartego seta. Litwin prowadził wymianę, wydawało się, że zdobędzie punkt, jednak Nadal zaskoczył go spektakularnym zagraniem z bekhendu. Berankis jeszcze starał się uratować tę piłkę, jednak punkt padł łupem Hiszpana.
Ostatecznie Nadal przypieczętował zwycięstwo w czwartym secie. Mecz skończył asem serwisowym.
W kolejnej rundzie Nadal zmierzy się z włoskim tenisistą, Lorenzo Sonego.
Adam Kłos30 Jun 2022 · 21:18