Spektakularny debiut w Ligue1! 17-latek w wielkim stylu zapewnił zwycięstwo AS Monaco [WIDEO]

Eliesse Ben Seghir zadebiutował dziś na boiskach Ligue 1. Był to debiut nader udany, bo 17-latek zdobył dwie bramki i zapewnił AS Monaco zwycięstwo w starciu z Auxerre (3:2).
AS Monaco długo miało problemy z przejęciem kontroli nad meczem z Auxerre. To beniaminek jako pierwszy wyszedł na prowadzenie - w 30. minucie Niang wykorzystał rzut karny.
Jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać Ben Yedder, ale sytuacja zespołu z Księstwa dalej nie wyglądała idealnie. W związku z tym wspomniany już Francuz nie wyszedł na drugą część spotkania - ożywienie w grę zespołu miał tchnąć Eliesse Ben Seghir.
17-letni debiutant szybko zabrał się do roboty. W 58. minucie trafił do siatki po podaniu Gołowina, zaś w 85. ustalił wynik spotkania, wykorzystującym tym samym dogranie od Jakobsa.
Francuz jest wychowankiem AS Monaco - w tym mieście urodził się oraz wychował pod względem piłkarskim. Swoim występem nawiązał zaś do absolutnej legendy futbolu - portal "OptaJean" podaje, że Eliesse Ben Seghir został najmłodszym zdobywcą dubletu dla "Les Rouge et Blanc" od czasów Thierry'ego Henry'ego (17 lat, 255 dni w 1995 roku).
Hubert Kowalczyk28 Dec 2022 · 21:42