Spektakularny gol Benzemy! Francuz przeszedł do historii, a Real Madryt dowiózł cenne zwycięstwo [WIDEO]

Screen Twitter
Athletic Bilbao został pokonany przez Real Madryt 0:2 (0:1). Jedną z bramek w meczu - w sposób spektakularny - zdobył Karim Benzema. Tym samym Francuz przeszedł do historii "Królewskich".
Real Madryt od samego początku dzisiejszego spotkania miał duże problemy z upilnowaniem dynamicznych skrzydeł gospodarzy. Paredes i Williams byli stosunkowo bliscy szczęścia, ale zabrakło im skuteczności.
Tego samego, ku uciesze kibiców "Królewskich", nie mógł powiedzieć Karim Benzema. W 24. minucie Francuz doskonale odnalazł się w polu karnym, a następnie uderzył w efektowny i efektowny sposób. Piłka wpadła do siatki, a goście objęli prowadzenie.
Po zmianie stron Athletic nadal naciskał, ale nie przełożyło się to na żadne konkrety. Zamiast tego prowadzenie mógł podwyższyć Real, lecz próba Nacho została dobrze zatrzymana przez Simona.
W końcówce spotkania gospodarze rzucili wszystkie siły do ataku, zaś drużyna Carlo Ancelottiego skupiła się na obronie niewielkiej zaliczki. Niewiele brakowało, a taktyka ta okazałaby się zgubna, bo w 78. minucie Nico Williams trafił do siatki. Gol zawodnika z Kraju Basków nie został jednak uznany w związku ze spalonym.
Jakby tego było mało, ofensywne usposobienie gospodarzy zwróciło się przeciwko nim. W 90. minucie kontrę mocnym strzałem sfinalizował Toni Kroos, co zakończyło się podwyższeniem wyniku.
Ostatecznie Real Madryt wygrał 2:0 (1:0) i nadal traci trzy punkty do FC Barcelony. Spotkanie z pewnością zapamięta Benzema - dzięki swojemu pięknemu uderzeniu został drugim najskuteczniejszym zawodnikiem "Królewskich" w La Liga. Lepszy od niego jest tylko Cristiano Ronaldo.
Hubert Kowalczyk22 Jan 2023 · 22:52