Spektakularny gol piętą piłkarza Cracovii! "Pasy" zremisowały z Górnikiem Łęczna [WIDEO]

Górnik Łęczna podzielił się punktami z Cracovią. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a jego ozdobą było piękne trafienie Marcosa Alvareza.
Cracovia rozpoczęła jednak dzisiejszy mecz, grając zupełnie bez pomysłu. Początkowo to gospodarze z Łęcznej mieli inicjatywę, dyktowali tempo. Przewagę udokumentowali tuż przed przerwą.
Wtedy Bartosz Śpiączka sprytnie znalazł miejsce między źle ustawionymi obrońcami "Pasów" i pewnym strzałem wyprowadził Górnik na prowadzenie.
Michał Probierz nie czekał z reakcją na boiskowe wydarzenia. Już w przerwie trener dokonał trzech zmian. Boisko opuścili fatalnie spisujący się Sergiu Hanca, Otar Kakabadze i Mathias Rasmussen.
Gra Cracovii uległa poprawie i już w 47. minucie Pelle van Amersfoort powinien doprowadzić do remisu. Holender stanął przed doskonałą okazją po szybkim kontrataku, jednak oddał niecelny strzał z pola karnego.
Probierz nadal szukał remedium na problemy swojej drużyny. W 65. minucie szkoleniowiec przeprowadził piątą zmianę, co mogło się na nim zemścić. Chwilę później Marcos Alvarez został brutalnie sfaulowany, ale na szczęście dla zespołu z Krakowa mógł dalej kontynuować grę.
W drugiej połowie Cracovia przeważała i wreszcie dopięła swego. W 83. minucie nie kto inny, ale właśnie Alvarez przeprowadził znakomitą akcję, wpadł w pole karne i sprytnym uderzeniem piętą zmylił Macieja Gostomskiego.
Więcej trafień już w tym spotkaniu nie oglądaliśmy. W następnej kolejce krakowska ekipa podejmie Śląsk Wrocław. Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.
Adam Kłos24 Jul 2021 · 16:52