Spektakularny gol Theo Hernandeza, kontuzja Rafaela Leao! Połowiczny sukces AC Milanu przeciwko Lazio [WIDEO]

AC Milan odniósł ważne zwycięstwo w Serie A. Mediolańczycy na własnym boisku pokonali Lazio 2:0.
"Rossoneri" chcieli wrócić dziś na właściwe tory po niespodziewanej wpadce. W poprzedniej kolejce mediolańczycy na własnym boisku zremisowali 1:1 z Cremonese.
Na początku dzisiejszego meczu zaatakowali goście z Rzymu. W 6. minucie Siergiej Milinković-Savić doszedł do górnej piłki, jednak oddał niecelny strzał głową. W odpowiedzi indywidualnym rajdem popisał się Rafael Leao. Ivan Provedel w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg skrzydłowego.
Portugalczyk niestety bardzo szybko musiał zejść z boiska. Już w 10. minucie zgłosił problemy zdrowotne i został zmieniony przez Alexisa Saelemaekersa. To niepokojące informacje przed nadchodzącym półfinałem Ligi Mistrzów, w którym Milan zmierzy się z Interem.
W 18. minucie ekipa Stefano Piolego objęła prowadzenie za sprawą trafienia Ismaela Bennacera. Algierczyk wykorzystał fatalny błąd Marcosa Antonio przy wyprowadzeniu piłki.
W 26. minucie Fikayo Tomori stracił futbolówkę pod własnym polem karnym. Ciro Immobile nie zdołał jednak wykorzystać tej szansy i zagrozić bramce Mike'a Maignana. Prowadzenie gospodarzy podwyższył za to Theo Fernandez. Lewy obrońca popisał się kapitalnym rajdem zakończonym skutecznym strzałem z dystansu.
W drugiej połowie kolejne gole dla Milanu mogli strzelić Malick Thiaw i Junior Messias. Ich strzały nie leciały jednak w światło bramki Provedela.
Ostatecznie Milan dowiózł wynik 2:0 do ostatniego gwizdka. Po zwycięstwie "Rossoneri" awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Lazio pozostaje wiceliderem.
Adam Kłos06 May 2023 · 16:55