Spora podwyżka dla filaru Borussii Dortmund. Ujawniono, ile zarobi na mocy nowego kontraktu

Spora podwyżka dla filaru Borussii Dortmund. Ujawniono, ile zarobi na mocy nowego kontraktu
Icon Sport/Pressfocus
Autor:Adam Kłos25 Wrz 2023 | 12:10
Borussia Dortmund prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu z podstawowym piłkarzem. O szczegółach poinformowali dziennikarze "Ruhr Nachrichten".
Od 2021 roku barwy BVB reprezentuje Gregor Kobel. Szwajcar szybko stał się numerem 1 między słupkami na Signal Iduna Park.
Dalsza część tekstu pod wideo
W sumie Kobel wystąpił już w 81 spotkaniach Borussii. Wpuścił w nich 106 goli, zachowując jednocześnie 28 czystych kont.
Aktualna umowa 25-latka obowiązuje do końca sezonu 2025/26. Włodarze klubu pracują już jednak nad przedłużeniem kontraktu.
Dziennikarze "Ruhr Nachrichten" ujawnili, że w niedzielę Kobel spotkał się z Hansem-Joachimem Watzke i Sebastianem Kehlem. Piłkarz uzgadniał z włodarzami ostatnie warunki prolongaty.
Według medialnych doniesień bramkarz na mocy nowego porozumienia będzie inkasował około 8 mln euro rocznie. Dotychczas Szwajcar zarabiał jedynie 3,5 mln euro za sezon.
Borussia zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli. W następnej kolejce podopieczni Edina Terzicia zmierzą się z Hoffenheim.
Źródło: Ruhr Nachrichten

Dyskusja 0