UFC. Świetna walka Jędrzejczyk, ale to było za mało. Polka przegrała niejednogłośną decyzją sędziów [WIDEO]

Świetna walka Joanny Jędrzejczyk, ale to było za mało. Polka przegrała niejednogłośną decyzją sędziów [WIDEO]
screen z twittera
Joanna Jędrzejczyk przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Chinką Weili Zhang w walce o pas wagi słomkowej na gali UFC 248 w Las Vegas.
Polka chciała odzyskać mistrzostwo, które utraciła w 2017 r. Z kolei jej rywalka przystępowała do pierwszej obrony tytułu wywalczonego w sierpniu 2019 r.
W pierwszej rundzie Jędrzejczyk pokazała się z dobrej strony - zadawała dużo ciosów i była bardzo ruchliwa. Z pewnością sprawiała Chince dużo problemów.
Druga runda to kilka prób Zhang, która chciała obalić Polkę - udało jej się to, lecz Jędrzejczyk szybko się podniosła. Twarze obu kobiet wskazywały już na to, że są mocno poobijane.
Trzecia runda należała do Jędrzejczyk. Zadała w niej mnóstwo ciosów, które naruszyły równowagę mistrzyni, ale nie doprowadziły do przerwania walki.
W czwartej rundzie do ataku ruszyła Zhang, która wykorzystała błędy Jędrzejczyk. Opuchlizna na czole Polki rosła z minuty na minutę i tę część należało zapisać na konto Chinki. Piąta runda to już nieco spokojniejszy etap walki, po którym sędziowie musieli ogłosić zwycięzcę. Niejednogłośnie wskazali na Chinkę (48:47, 47:48, 47:48).
Mateusz Jagniaciak08 Mar 2020 · 07:22
Źródło: własne/Twitter