Stal Mielec wciąż niepewna utrzymania w Ekstraklasie! Przekonujące zwycięstwo Zagłębia Lubin [WIDEO]

Tomasz Folta/Pressfocus
Zagłębie Lubin odniosło przekonujące zwycięstwo nad Stalą Mielec. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 2:0.
Przed startem spotkania Stal zajmowała 13. miejsce w tabeli. Zespół z Mielca potrzebował minimum jednego punktu, aby przypieczętować utrzymanie w Ekstraklasie.
Już w 3. minucie dzisiejszego meczu Stal mogła objąć prowadzenie. Fabian Hiszpański wpadł w pole karne, dośrodkował do Mateusza Matrasa, który oddał minimalnie niecelny strzał głową. W odpowiedzi Filip Starzyński posłał groźną centrę w pole karne gości. Aleks Ławniczak wygrał pojedynek powietrzny, jednak nie zdołał skierować piłki w światło bramki Bartosz Mrozka.
W 11. minucie Mateusz Mak przewrócił się w polu karnym Zagłębia po starciu z Mateuszem Grzybkiem. Sędzia uznał, że nie doszło do przewinienia i nie podyktował jedenastki. W kolejnej akcji Łukasz Łakomy znalazł miejsce przed szesnastką Stali. Pomocnik "Miedziowych" zdecydował się na strzał lewą nogą, ale chybił. Chwilę później Mrozek obronił uderzenie Kacpra Chodyny.
Zagłębie odważnie atakowało rywali, co w końcu przyniosło efekty. W 33. minucie do siatki trafił Tornike Gaprindaszwili, dla którego był to drugi gol w tym sezonie ligowym.
W 41. minucie Mrozek uratował Stal przed utratą drugiej bramki. Golkiper sparował piłkę uderzoną przez Bartosza Kopacza, który odnalazł się w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Dawid Kurminowski, kończąc efektowną akcję Zagłębia.
W 55. minucie Hiszpański mógł zdobyć bramkę kontaktową, ale pomylił się w polu karnym "Miedziowych". Następnie Sokratis Dioudis zatrzymał Kokiego Hinokio. W drugiej połowie Stal atakowała częściej, ale nie na tyle groźnie, aby powalczyć o choćby jeden punkt.
Po zwycięstwie Zagłębie zajmuje ósme miejsce w tabeli. Stal jest trzynasta z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową.
Adam Kłos19 May 2023 · 19:53