Stanowski sprzedał akcje swojego klubu za miliony złotych. Rekordowo krótki czas zbiórki

Stanowski sprzedał akcje swojego klubu za miliony złotych. Rekordowo krótki czas zbiórki
Kanał Sportowy
Autor: Tomasz Ustroń 13 paź 2021 | 20:08
Krzysztof Stanowski w rekordowo krótkim czasie zebrał 4,5 mln zł od inwestorów, którzy w konsekwencji stali się udziałowcami klubu piłkarskiego KTS Weszło. Osiągnięcie celu zajęło mu zaledwie 1,5 godziny. Było to rekordowe tempo zbiórki sportowej, przebijające wcześniejsze osiągnięcie należące do kibiców Wisły Kraków.
Jeden z czterech właścicieli "Kanału Sportowego", Krzysztof Stanowski, w ramach akcji crowdfundingowej sprzedał akcje swojego klubu piłkarskiego KTS Weszło. Dziennikarz pozyskał w ten sposób 4,5 mln złotych. Emisja potrwała zaledwie 1,5 godziny, co stanowi nowy rekord w przypadku zbiórek o tej skali w środowisku sportowym. W 2019 roku podobną akcję przeprowadziła Wisła Kraków, która zebrała 4 mln zł w ciągu jednej doby.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę emisje pozasportowe, to najlepszym wynikiem wciąż może się pochwalić firma farmaceutyczna CanPoland (eksporter medycznej marihuany), która 4,4 mln złotych zebrała w... 11 minut. Górny limit tego typu emisji jest ustawowo ograniczony do 1 mln euro, więc decydujący jest aktualny kurs euro.
Pieniądze pozyskane z akcji przełożyły się na 20% wszystkich udziałów w klubie KTS Weszło (pozostałych 80% pozostaje w rękach Stanowskiego). Oznacza to, że został on wyceniony na 22,5 mln zł.
Jak zapowiadał Krzysztof Stanowski, kibice którzy nabyli akcje, mają realnie zarządzać klubem występującym obecnie na poziomie ligi okręgowej. Za część środków stworzona ma być aplikacja, za pomocą której inwestorzy będą decydować o losach klubu, przez co zarządzanie nim ma być podobne do popularnej gry Football Manager.
- Każdy akcjonariusz będzie mógł składać wnioski, które po wcześniejszej aprobacie zarządu będą podlegać głosowaniu. Spośród najbardziej zaangażowanych akcjonariuszy wybierzemy komitet transferowy, który będzie wspierał dyrektora sportowego oraz trenera w decyzjach dotyczących składu zespołu. Każdy akcjonariusz będzie miał dostęp do informacji na temat aktualnego stanu konta klubowego oraz listy bieżących wydatków klubu - deklaruje Stanowski.
Znaczna część pieniędzy ma zostać przeznaczona na budowę centrum sportowo-edukacyjnego.
- Cały obiekt nie będzie jednak służył tylko naszemu klubowi. Amatorskie drużyny będą mogły wynajmować całoroczne, kryte boisko, a profesjonalne zespoły korzystać z naszego zaplecza, aby urządzać dłuższe wyjazdy szkoleniowe lub jednodniowe zgrupowania przed ważnym meczem - można było przeczytać na stronie akcji.
Przed rozpoczęciem emisji udział w niej zadeklarowało 15 tysięcy osób, którzy chcieli zainwestować blisko 30 mln zł. Warto jednak zaznaczyć, że były to jedynie niezobowiązujące deklaracje, a celem Stanowskiego było zebranie dużo niższej kwoty - 4,5 mln zł.
KTS Weszło po dziewięciu meczach obecnego sezonu prowadzi w tabeli jednej z grup warszawskiej okręgówki. Ma pięć punktów przewagi nad będącym na drugim miejscu zespołem KS Łomianki.
Źródło: własne
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

Superbet
1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 76

13 paź 2021 | 20:27
0
Nobla Stanowskiemu w dziedzinie golenia frajerów!
13 paź 2021 | 21:46
0
Tani lans na "charytatywnego" (ludzie fundowali gażet i kupowali, a Stan robił za słup reklamowy), a teraz to... Nowy Owsiak
14 paź 2021 | 01:13
(Edytowany)
Z tym owsiakiem to dycha
Teraz firmy zalozy sent golic ten biznes…
0
Z tym owsiakiem to dycha
Teraz firmy zalozy zeby golic ten biznes…
14 paź 2021 | 10:13
0
Parówo jebana żebyś ty w 1% zrobiła tyle dla dzieci i szpitali w swoim posranym życiu to będziesz mistrzem
13 paź 2021 | 22:27
0
rocznie z budżetu państwa idzie około 1,4 mld na lekcje religii w szkołach, czyli tyle co owsiak zebrał przez ponad 20 lat swojej działalności, a wy tu się ekscytujecie że stanowski zebrał 4,5 mln od kibiców, którzy chcą się pobawić w menedżera na żywo...
jak ktoś chce z własnej nieprzymuszonej woli sobie kupić akcję za niecałe 200 zł to jego sprawa, ani się nikt na tym nie wzbogaci, ani nie zbankrutuje
13 paź 2021 | 22:40
0
Głupiś jak but. Proste pytanie jak zostało te 1,4 mld wyliczone (konkretnie, nie hasła z jakiegoś portalu, tylko twarde dane). A obronę frajerów pozostawiam bez komentarza.
14 paź 2021 | 04:47
(Edytowany)
24 tys szkół podstawowych od podstawowoych do liceum, w kazdej 2 ksiezy na pół etatu razem cały etat 60tys zlotych rocznie. Wychodzi prawie 1,5 mld zlotych rocznie na religie na ktorej gra sie na telefonach i odrabia zadania domowe z innych przedmiotow, nie dziękuj.
0
Jest 24 tys szkół w Polsce od podstawowych do liceum, w kazdej 2 ksiezy na pół etatu = cały etat 60tys zlotych rocznie. Wychodzi prawie 1,5 mld zlotych rocznie na religie na ktorej gra sie na telefonach i odrabia zadania domowe z innych przedmiotow, nie dziękuj.
14 paź 2021 | 06:58
0
Ekstra wyliczenie. Tylko że wynagrodzenie w nauczyciela opiera się głównie na ilości lekcji. I o ile w dużych szkołach będzie ich całkiem sporo to w większości wyjdzie jakieś 12-16 lekcji tygodniowo. A ty sugerujesz że taki ksiądz zgarnie 5 tys miesięcznie 🤦. Nawet jeśli odliczymy od tego zusy to są jakieś kwoty z dupy.
14 paź 2021 | 09:35
(Edytowany)
Majac w placowce jedną osobe prowadzaca zajecia z religii/ etyki w pelnym wymiarze godzin to wyjdzie ok. 5000 zl brutto a jedna taka osoba jest zawsze. Czesto sa 2 osoby na pelny etat, sa 2 osoby na 1/2 etatu jest róznie, przyjmijmy minimum 1 osoba na pełny etat to 60 tys. zlotych w 24 tys. placówek razem prawie 1,5 mld złotych co roku takie są fakty .
A co do wymiaru godzinowego to jest przepis że nie można zatrudnić na mniej niż 1/2 etatu.
0
Majac w placowce jedną osobe prowadzaca zajecia z religii/ etyki w pelnym wymiarze godzin to wyjdzie ok. 5000 zl brutto a jedna taka osoba jest zawsze. Czesto sa 2 osoby na pelny etat, sa 2 osoby na 1/2 etatu jest róznie, przyjmijmy minimum 1 osoba na pełny etat to 60 tys. zlotych w 24 tys. placówek razem prawie 1,5 mld złotych co roku takie są fakty .
A co do wymiaru godzinowego to jest przepis że nie można zatrudnić na mniej niż 1/2 etatu.
Wiec nie przelicza sie pensji dosłowni wg. godzin tylko jest tzw podstawa godzinowa + godziny ponadto na ktorych nauczyciele dorabiaja sobie prowadzac dodatkowe zajecia z dziecmi np. w świetlicy lub przychodzac na zastępstwa.
To ze wiele osób mówi trzeba usunac religie ze szkóły to nie jest jakies antykoscielne zdanie na ten temat ale troche szerszego spojrzenia na sprawe, religia jest zbedna w szkole i generuje koszta. Pieniadze trafiaja do katechetow i dlatego maja hajs na samochody kurwy alkohol i złote sygnety. Z naszych pieniedzy utzrymajemy koscioł przeciez tak bylo zawsze tylko od niedawna sie o tym mowi.
14 paź 2021 | 11:27
0
Podam Ci inny przykład. W mojej rodzinnej wiosce (około 5tys mieszkańcow) jest 3 szkoły podstawowe i jeden zespół szkół gdzie jest technikum i liceum ogólnokształcące. Wszystkie szkoły obskakuje jeden ksiądz. Uważasz że w każdej z nich wykładają na niego 5tys? Szkoły są nie tylko w miastach gdzie na każdy rocznik składa się kilka klas. Na wioskach czasem ciężko uzbierać kilkanaście osób na klasę. Póki ktoś nie pokaże źródła danych o tych 1.5mld to debatujemy na podstawie danych z dupy.
14 paź 2021 | 10:02
(Edytowany)
Dziecko 5 tys miesięcznie to ledwo 3 tys na rękę, więc jak najbardziej prawdopodobne są to liczby
0
Dziecko, 5 tys kosztów miesięcznie to ledwo 3 tys na rękę, więc jak najbardziej prawdopodobne są to liczby
14 paź 2021 | 11:34
0
Okazujesz swoją dorosłość nazywaniem nieznanej Ci osoby dzieckiem? Faktycznie brzmisz przy tym jak dorosły. Ale na pewno nie dojrzały. Tak wiem ile to jest na rękę ale czy to że masz opłacone składki to nie jest zarobek? No chyba jest..
14 paź 2021 | 19:01
0
Stwierdzam fakt, skoro dla ciebie 5 tys to nierealne, to albo jesteś dzieckiem albo jesteś głupi. Dalsza część twojej wypowiedzi, która nijak się ma do tego co napisałem, wskazuje jednak na to drugie.
15 paź 2021 | 08:20
0
To właśnie Ty pokazujesz że średnio kontaktujesz bo ja nie powiedziałem że dla mnie 5 tys to nierealne tylko dla 'nauczyciela' który pracuje kilkanaście godzin tygodniowo. Cóż przez twoje otwarte na oścież usta widać że głowa jest pusta...
15 paź 2021 | 08:28
0
I generalnie napisałem dlatego że śmieszą mnie ateiści którzy UWIERZĄ w każdą bzdurę jeśli tylko pasuje do ich światopoglądu. Sam nie bronie religii w szkołach ale jak ktoś rzuca kwotami to chce widzieć dowody. Nie łykam wszystkiego jak pelikan bo to jest właśnie domeną ludzi głupich i dzieci. I tobie też tego życzę. Pozdro.
14 paź 2021 | 10:29
(Edytowany)
jakich frajerów? można było kupić max 3 akcje, więc to nie są jakieś pieniądze z kosmosu nawet dla zwykłego ciecia, gdybym był kibicem weszło to sam bym sobie kupił dla zabawy
0
jakich frajerów? można było kupić max 3 akcje, więc to nie są jakieś pieniądze z kosmosu nawet dla zwykłego ciecia, gdybym był kibicem weszło to sam bym sobie kupił dla zabawy, żeby mieć o czym pogadać z kolegami przy piwku
14 paź 2021 | 11:10
0
Gadasz z kolegami przy browarze o tym jakim jesteś frajerem czy, który z was jest nim większym?
14 paź 2021 | 11:20
(Edytowany)
widzę że nadal nie rozumiesz że te akcje są po to żeby chętni kibice wsparli klub i mieli przy tym trochę zabawy, to nie czyni z nikogo frajera
0
widzę że nadal nie rozumiesz że te akcje są po to żeby chętni kibice wsparli klub i mieli przy tym trochę zabawy, to nie czyni z nikogo frajera, a stanowski jest wg mnie osobą godną zaufania i nie spierd0li z tym hajsem do meksyku
14 paź 2021 | 11:45
0
Taka jest definicja frajera. Komuś zaufałeś, dajesz mu swoje pieniądze i myślisz, że zrobiłeś na tym dobry interes. PS. niby po co ma uciekać do Meksyku, skoro to są już jego pieniądze,? Uczciwie sprzedał za 4 mln coś bezwartościowego, LOL
14 paź 2021 | 13:23
0
jeśli ktoś nie wie na czym polega ta akcja i myśli że robi interes życia to nie tylko jest frajerem, ale i durniem, a dureń powinien oddać pieniądze komuś inteligentnemu, kto zrobi z nich lepszy użytek
14 paź 2021 | 18:59
0
Według twojej definicji matole, każdy kto choćby kupuje mleko w sklepie jest frajerem.
14 paź 2021 | 19:18
0
Nie kurwa kretynie, bo masz to mleko i możesz je wypić.
14 paź 2021 | 20:18
0
Oj, niedojebie, tutaj też komuś ufasz. Mleko może być zepsute czy też może być tam coś innego. Teraz zrozumiałeś? Sam według swojej definicji jesteś frajerem.
14 paź 2021 | 20:27
0
Głupia k.rwo, kupując coś zepsutego możesz to zwrócić. Jesli nie odróżniasz kupowania od inwestowania, to po chuj otwierasz jape? Nie jesteś na paradzie p3dale.
14 paź 2021 | 20:47
0
Uwieżyleś w to że ktoś pozwoli ci to zwrócić? Ty frajerze xd. Nie dość że jesteś tępy jak niż do masła to na dodatek nieporadny xd. Jeszcze ci się homofiksacje włączyły, hahaha. Zwróć się do lekarza, niskiego IQ nie wyleczysz, ale zaburzenia osobowości możliwe że już tak.
14 paź 2021 | 22:08
0
Co ja mam zwracać debilu? Nie rozumiem, po co do mnie piszesz w ogóle te bzdury, jeśli nie odróżniasz kupowania od inwestowania? Kupując wymieniasz pieniądze na towar, który ma być zgodny z opisem, a nie zepsuty. Jesli kupiony towar jest zepsuty, masz prawo go wymienić. Inwestując wydajesz pieniądze na akcje, które w każdej chwili mogą stać się bezwartościowe, choć w tym przypadku bezwartościowymi śmieciami, są już w momencie ich nabycia. Bo ten klub nie ma nic, ani historii, ani kibiców, ani żadnych obiektów, ani wartościowych zawodników, a jedynie stronę w internecie i jakieś zezwolenie na gre w x-lidze ale tacy debile jak ty wierzą, że to się zmieni i że coś na tym zarobią, czy w co tam oni uwierzyli. To żałosne, gdy ludzie bez odpowiedniej wiedzy, wyciągają pieniądze ze swoich skarpet i nagle stają się jakimiś inwestorami, a potem czyta się ile pieniędzy stracili.
Oczekuje, że wyciągniesz głowy z dupy i przestaniesz być takim niedorozwojem umysłowym albo wróc być fajny do swoich kolegów, jesli im to nie przeszkadza.
14 paź 2021 | 01:07
(Edytowany)
nie no lepiej mieć w kraju kluby finansowane z funduszy państwowych i przy okazji hejtować inicjatywy takie jak zrobił K.Stanowski. Ktoś chce zrobić coś uczciwego i dobrego społecznie to od razu dostaje hejt i to pewnie w większości od tych co żerują na społeczeństwie.
PS1. zebrano 4.5 mln zł czyli średnia wkładu udziałowca wyniosła ponad 1100 zł nikt głupi by takiej kasy nie włożył w biznes nie wierząc że coś z tego będzie..ale, komu ja to tłumaczę :D .
PS2.
a te 80% Stanowskiego do 20% udziałowców to bzdura. kto pisał ten artykół?
0
nie no lepiej mieć w kraju kluby finansowane z funduszy państwowych i przy okazji hejtować inicjatywy takie jak zrobił K.Stanowski. Ktoś chce zrobić coś uczciwego i dobrego społecznie to od razu dostaje hejt i to pewnie w większości od tych co żerują na społeczeństwie.
PS1. zebrano 4.5 mln zł czyli średnia wkładu udziałowca wyniosła ponad 1100 zł nikt głupi by takiej kasy nie włożył w biznes nie wierząc że coś z tego będzie..ale, komu ja to tłumaczę :D .
PS2.
a te 80% Stanowskiego do 20% udziałowców to bzdura. kto pisał ten artykuł?
14 paź 2021 | 07:26
0
To meczyki, dzieciom to tlumaczysz. Tu jest wylegarnia ekspertow we wszystkich dziedzinach.
14 paź 2021 | 10:33
0
zanim zaczniecie rzucać kamieniami to polecam posłuchać co stanowski mówi
https://www.youtube.com/watch?v=fTFYAk-S7Ag
13 paź 2021 | 20:29
0
I co z tego że zebrał tyle kasy i tak inni nie mają połowy akcji czyli i tak stanowski ma prawo decydować o większych sprawach klubu tamci mogą tylko być na tak lub nie i tak decydujące zdanie należy do stanowskiego. Jacy niektórzy są naiwni
14 paź 2021 | 06:52
0
Dobrze ich do tego przygotował. Stworzył sobie grono wyznawców, bo to akcje charytatywne, bo Krzysiu mówi, jak jest, a gdy faktycznie coś obiecał i za coś się brał, to zapadała cisza. Tomiki kmiotów polskich nie zrobione od miesięcy, mimo że ludzie kupili je za ponad milion zlotych, przed tym organizacja podpisów pod ustawą Mentzena... Ktoś bodaj rok czekał na główną "nagrodę" licytacji charytatywnej, aż zadzwonił i zrównał z ziemią Stanowskiego, za takie podejscie... Rozumiem motywy Stanowskiego, ale nie ma żadnych podstaw by mu zaufać z akcjami.
14 paź 2021 | 10:05
0
O kolejny Polaczek xd. Ludzie chcą się pobawić, mało prawdopodobne aby Stanowisku odwalał bo wtedy straci zaufanie, bez sensu by to było.
13 paź 2021 | 20:19
(Edytowany)
Golenie Jeleni poziom eksperty widzę :) 80% sobie zachował xd czyli klub wg niego klub z okręgówki jest wart 90 mln złotych, głupich nie sieją :) . A le jako biznesmena szanuje :) na idiotach da się najlepiej zarobić.
0
Golenie Jeleni poziom eksperty widzę :) 80% sobie zachował xd czyli klub wg niego klub z okręgówki jest wart 112.5 mln złotych, głupich nie sieją :) . A le jako biznesmena szanuje :) na idiotach da się najlepiej zarobić.
13 paź 2021 | 20:26
0
Skąd ty taką kwotę wziąłeś?
13 paź 2021 | 20:27
0
A ty umiesz liczyć czy tylko do dziesięciu?
13 paź 2021 | 20:32
(Edytowany)
Skoro 20% to 4,5 milionen, to 100% to 22,5 milionen, jak z resztą masz napisane.
0
Skoro 20% to 4,5 milionen, to 100% to 22,5 milionen, jak zresztą masz napisane.
13 paź 2021 | 21:31
0
nie ważne że się pomylił ważne że ogolił frajerów z kasy jak dzieciaków.co w tym klubie takiego wartościowego?żeby był wart nawet te 22.5 mln.
13 paź 2021 | 20:48
0
Policzył już to ktoś za ciebie i napisał jak wół w artykule że wartość klubu to 22,5. Po co się ośmieszasz wprowadzając tylko sobie znaną matematykę?
14 paź 2021 | 10:06
0
Pojmujesz prymitywie, że ta kasa ma trafić do klubu?
15 paź 2021 | 12:46
0
z matematyki pała, ale z socjologii szóstka
klubik sfinansowany pewnie z 500+

Stanowskiemu też muszę oddać szacun, ja bym się nie spodziewał, że w Polsce jest tyle frajerów do ogolenia, on tak
13 paź 2021 | 23:37
(Edytowany)
– kiedy bawisz się w typowanie i akceptujesz regulamin, to zasadniczo zgadzasz się, że bukmacher może przerwać ci zabawę w dowolnej chwili bez podawania przyczyn. A temat z dzisiejszej czołówki londyńskiego „Timesa” przywołuję, bo dotyczy bezpośrednio i coraz silniej sportu. Kibice obstawiają wyniki sportowe, ludzie sportu reklamują firmy hazardowe, wiążą się z nimi również kluby. Biznes dynamicznie rośnie, w Wlk. Brytanii przez pięć lat spuchł o 100 proc. i w ubiegłym roku gracze stracili na nim 3,5 mld funtów.
– Przemysł tradycyjnie opierał się na proporcji 98 proc. przegrywających i 2 proc. wygrywających, ale w minionej dekadzie firmy zaczęły tolerować tylko klientów beznadziejnie słabych lub uzależnionych. Dzisiaj ci skuteczni szybko dowiadują się, że ich konta zostały zamknięte lub ograniczone. Kto ujawni talent do typowania, tego blokuje się limitami. Może obstawić w jednym zakładzie do 5 lub 10 pensów, żeby nie był w stanie zarabiać – mówi cytowany w dzienniku Brian Chappell, założyciel Justice4Punters.
O zjawisku sam pisałem, protestując na łamach gazety przeciw reklamowaniu hazardu przez prezesa PZPN – nie ze względów prawnych, lecz etycznych. Gdy wspomniałem wówczas o kneblowaniu skutecznych graczy, rozbrzmiały się głosy, że to nieprawda. Tak się składa, że głosy należały osób związanych z bukmacherami finansowo.
Tymczasem jest jak pisałem, ten biznes bez skrupułów naciąga ludzi chorych, nie chce natomiast mieć nic wspólnego z na tyle zdrowymi na umyśle, żeby bukmachera przechytrzyć. To możliwe, ale dotyczy grupy nawet znacznie skromniejszej niż wspominane wyżej 2 proc. – jednostek rozgarniętych matematycznie, umiejących odnajdywać kursy błędnie szacujące prawdopodobieństwo zdarzenia, szukających szansy na rynkach mniejszych, pobieżniej analizowanych przez tych, którzy ustalają kursy. Reszta ulega rozmaitym dziwacznym skłonnościom umysłu – np. do stawiania na faworytów, niepojęte – i staje się łatwym łupem. A kto przegrywa, nigdy nie dostanie suchego komunikatu, że może postawić nie więcej niż 6 złotych. Firma musi przecież maksymalizować zyski.
Według „Timesa” bukmacherzy zasłaniają się też przepisami mającymi zapobiegać praniu brudnych pieniędzy, ale stosują je wyłącznie w stosunku do kont zwycięskich, by uprzykrzać niechcianym klientom życie. – Często zdarza się, że gdy gracz chce pobrać z konta pieniądze, żądają dodatkowego potwierdzenia jego tożsamości, np. poprzez przysyłanie zdjęcia leżącego na fotografii obok paszportu – opowiada Chappell. – Następnie okazuje się, że dane przyszły niekompletne, że zdjęcie jest niewyraźne… Zamęczają klienta, zanim oddadzą pieniądze. Bezpieczni od rygorystycznej kontroli są tylko tracący pieniądze.
Powtórzę jeszcze raz: mogłeś tego doświadczyć, tylko jeśli naraziłeś bukmachera na straty, które zauważył.
Brytyjczycy chcą zmuszać nieuczciwe firmy do zmian w regulaminach. W powodzenie akcji raczej nie wierzę, ale znów korzystam z okazji, by podjąć temat, bo cały ten oblepiający sport interes uważam za obrzydliwie cyniczny, będący w istocie wyłudzaniem pieniędzy od naiwniaków. Albo klienci przegrają, albo przestanie istnieć. A najcenniejszymi ofiarami pozostają dla bukmacherów ludzie chorzy, idealny świat składałby się z uzależnionych od hazardu. Można by wtedy nawet zrezygnować z zamykania kont bez powodu.
0
bukmacherka którą promuje Stanowski,borek i wiekszosc dzielnikarzy wykorzystują słabych ,naiwnych ludzi czesto z tego powodu rozpadaja sie rodziny,ludzie traca majatki,popełniaja samobójstwa bo właśnie tacy dzielnikarze promuja hazard najgorsze,prymitywne wykorzystywanie słabych,nieświadomych ludzi
– kiedy bawisz się w typowanie i akceptujesz regulamin, to zasadniczo zgadzasz się, że bukmacher może przerwać ci zabawę w dowolnej chwili bez podawania przyczyn. A temat z dzisiejszej czołówki londyńskiego „Timesa” przywołuję, bo dotyczy bezpośrednio i coraz silniej sportu. Kibice obstawiają wyniki sportowe, ludzie sportu reklamują firmy hazardowe, wiążą się z nimi również kluby. Biznes dynamicznie rośnie, w Wlk. Brytanii przez pięć lat spuchł o 100 proc. i w ubiegłym roku gracze stracili na nim 3,5 mld funtów.
– Przemysł tradycyjnie opierał się na proporcji 98 proc. przegrywających i 2 proc. wygrywających, ale w minionej dekadzie firmy zaczęły tolerować tylko klientów beznadziejnie słabych lub uzależnionych. Dzisiaj ci skuteczni szybko dowiadują się, że ich konta zostały zamknięte lub ograniczone. Kto ujawni talent do typowania, tego blokuje się limitami. Może obstawić w jednym zakładzie do 5 lub 10 pensów, żeby nie był w stanie zarabiać – mówi cytowany w dzienniku Brian Chappell, założyciel Justice4Punters.
O zjawisku sam pisałem, protestując na łamach gazety przeciw reklamowaniu hazardu przez prezesa PZPN – nie ze względów prawnych, lecz etycznych. Gdy wspomniałem wówczas o kneblowaniu skutecznych graczy, rozbrzmiały się głosy, że to nieprawda. Tak się składa, że głosy należały osób związanych z bukmacherami finansowo.
Tymczasem jest jak pisałem, ten biznes bez skrupułów naciąga ludzi chorych, nie chce natomiast mieć nic wspólnego z na tyle zdrowymi na umyśle, żeby bukmachera przechytrzyć. To możliwe, ale dotyczy grupy nawet znacznie skromniejszej niż wspominane wyżej 2 proc. – jednostek rozgarniętych matematycznie, umiejących odnajdywać kursy błędnie szacujące prawdopodobieństwo zdarzenia, szukających szansy na rynkach mniejszych, pobieżniej analizowanych przez tych, którzy ustalają kursy. Reszta ulega rozmaitym dziwacznym skłonnościom umysłu – np. do stawiania na faworytów, niepojęte – i staje się łatwym łupem. A kto przegrywa, nigdy nie dostanie suchego komunikatu, że może postawić nie więcej niż 6 złotych. Firma musi przecież maksymalizować zyski.
Według „Timesa” bukmacherzy zasłaniają się też przepisami mającymi zapobiegać praniu brudnych pieniędzy, ale stosują je wyłącznie w stosunku do kont zwycięskich, by uprzykrzać niechcianym klientom życie. – Często zdarza się, że gdy gracz chce pobrać z konta pieniądze, żądają dodatkowego potwierdzenia jego tożsamości, np. poprzez przysyłanie zdjęcia leżącego na fotografii obok paszportu – opowiada Chappell. – Następnie okazuje się, że dane przyszły niekompletne, że zdjęcie jest niewyraźne… Zamęczają klienta, zanim oddadzą pieniądze. Bezpieczni od rygorystycznej kontroli są tylko tracący pieniądze.
Powtórzę jeszcze raz: mogłeś tego doświadczyć, tylko jeśli naraziłeś bukmachera na straty, które zauważył.
Brytyjczycy chcą zmuszać nieuczciwe firmy do zmian w regulaminach. W powodzenie akcji raczej nie wierzę, ale znów korzystam z okazji, by podjąć temat, bo cały ten oblepiający sport interes uważam za obrzydliwie cyniczny, będący w istocie wyłudzaniem pieniędzy od naiwniaków. Albo klienci przegrają, albo przestanie istnieć. A najcenniejszymi ofiarami pozostają dla bukmacherów ludzie chorzy, idealny świat składałby się z uzależnionych od hazardu. Można by wtedy nawet zrezygnować z zamykania kont bez powodu.
14 paź 2021 | 07:30
0
Masz 18 lat? Nie chcesz to nie graj.
Przestan pierdolic.
13 paź 2021 | 22:16
0
Serio ktoś myślał, że gość odda klub w ręce internetowych randomów? Zasilił budżet, zrobił reklamę zyskując na tym 4,5 mln zł. A "frajerzy" wtopili PLNy w X akcji KTS Weszło, i jeszcze mogą na tym zarobić, a przynajmniej zniwelować inflacje. Oj dzieci, zacznijcie się uczyć ekonomii, bo z przyry i fizy się nie wykarmicie...
13 paź 2021 | 20:29
0
4,5 miliona za 20% akcji klubu z okręgówki? Za 22.5 miliona spokojnie można by kupić dużo bardziej perspektywiczny klub z wyższej ligi i z lepszymi piłkarzami.
Do tego przy takim zarządzaniu czyli kilku tysięcy inwestorów bez doświadczenia czy nawet wykształcenia, na jakieś poważne sukcesy już nie ma szans, 2-3 liga przy dobrych wiatrach.
13 paź 2021 | 20:49
0
wskaz mi prosze jaki klub w polsce jest bardziej perspektywiczny od KTS Weszlo? Wlasnie ze stanowskim ten klub ma szanse, a nie z jakimis betonami 'zawod prezes' co dostali klub od miasta i siedza nic nie robiac i przytulajac wyplate.
13 paź 2021 | 21:15
0
Wieczysta Kraków, Raków Częstochowa chociażby, KTS to projekt który będzie popularny tylko jeśli Weszło i Kanał Sportowy będą popularne a to nie wróży wielkiej przyszłości, wystarczy że odejdzie paru lubianych dziennikarzy albo wypali się format pół profesjonalnego podejścia i cały projekt idzie w pizdu.
14 paź 2021 | 02:02
0
Klub krzak bez historii, kibiców, obiektów sportowych z jednym naciągaczem, który może sprzedać reszte akcji kolejnym frajerom i od nowego sezonu założyć Weszło 2, a ty piszesz o jakichś "perspektywach". Padłem ze smiechu.
13 paź 2021 | 22:32
0
Przecież to jest jawne pranie brudnych pieniędzy. Przecież każdy, nawet trochę ogarnięty to zauważy. Podobna metoda jak z dziełami sztuki.
13 paź 2021 | 22:19
0
A jak tam jego wiersze "kmioty polskie"? Ten to jest mistrzem w legalnym gojeniu frajerów. Pierwszy skok na tomik poezji był na kwotę ~1 mln pln, zobaczył ilu jest debili i jaki potencjał zarobkowy, teraz zrobił skok na 4,5 miliona, z czego dla siebie wydoi pewnie z 3-4 mln, ciekawe co wymyśli następne, bo idzie mu to świetnie.
14 paź 2021 | 10:25
0
Stawiam na jakąś zgrabną piramidkę finansową, na tym się dopiero zarabia prawdziwe miliony od frajerów, tylko trzeba dobrze obmyślić projekt.
13 paź 2021 | 23:01
(Edytowany)
Ja pierdole, ludzie w Polsce to debile. Ci co kupilk akcje to beda mogli jedynie kolor koszulek wybrać.
0
Ja pierdole, ludzie w Polsce to debile. Ci co kupili akcje to beda mogli jedynie kolor koszulek wybrać.
13 paź 2021 | 21:21
0
Cegiełki jak w Licheniu powinny się pojawić w studiu KS ;)
14 paź 2021 | 01:54
0
Hahahaha... Sprzedał klub krzak inwestorom z jutuba, a za zdobyte pieniądze wybuduje jakąś hale sportową, na której będzie prywatnie zarabiał za wynajem. Inwestorzy bez wykształcenia dostali do podziału 20% klubu, który nie ma nawet własnego boiska, a jedynie kawałek papieru, strone w internecie, klubowe koszulki i Kowalczyka na utrzymaniu.
To jak ci emeryci, którzy nagle zaczynają inwestować pieniądze ze swoich skarpet, a potem się okazuje, że wszystko stracili bo to było oszustwo.
13 paź 2021 | 20:45
(Edytowany)
Golenie frajerow? Tak, ale tych co wtapiaja kase w zaklady bukmcherskie. Bo to z ich kasy stanowski utrzymuje ten klub. A akcje jak akcje. Z nimi troche jak z bitcoinami. Akcje przedsiebiorstwa kosztuja tylke, a wystarczy jeden news w mediach i cena spada o polowe. Bo nagle ludzie stwierdzili, ze akcja tej spolki jest warta tyle a nie tyle. A z KTS, iles tam ludzi uznalo, ze 1% klubu jest wart 200000 wiec tyle za niego zaplacilo. Oni nie sa frajerami. Frajerami sa ci co wtapiaja kase w zaklady bukmacherskie.
0
Golenie frajerow? Tak, ale tych co wtapiaja kase w zaklady bukmcherskie. Bo to z ich kasy stanowski utrzymuje ten klub. A akcje jak akcje. Z nimi troche jak z bitcoinami. Akcje przedsiebiorstwa kosztuja tyle, a wystarczy jeden news w mediach i cena spada o polowe, bo nagle ludzie stwierdzili, ze akcja tej spolki jest warta tyle, a nie tyle. A z KTS, iles tam ludzi uznalo, ze 1% klubu jest wart 200000 wiec tyle za niego zaplacili. Oni nie sa frajerami. Powtorzr, frajerami sa ci co wtapiaja kase w zaklady bukmacherskie.
13 paź 2021 | 22:02
0
Statystycznie na bukmacherce traci się 10% tego co się włożyło. Natomiast na akcjach KTS ludzie stracą 90%, bo dosłownie nie ma żadnego powodu, żeby ktoś w przyszłości chciał kupić akcje KTS za 180 zł, znaczy nic na tym nie zarobi, bo ten klub nie generuje żadnych zysków i w przeciągu najbliższych 10 lat nie będzie generować żadnych zysków, a nawet jakby zaczął za 15 lat generować zysk to Stanowski i tak nie sprzeda swoich 51% kontrolnych akcji i nie będzie chciał wypłacać dywidend, tylko kupować coraz lepszych zawodników i rozbudowywać swój klub.
13 paź 2021 | 23:26
0
kazdy inwestuje jak chce : ) przekonamy sie z czasem
Wczoraj | 10:28
0
Żadna super firma, nie wypłaca 100% zysku tylko 20% na dywidendy, a resztę na rozwój, sa takie co dają dużo większy procent na dywidendy, ale tam jest coś nie tak i nie zaleca się w nie zainwestować, lepiej takie, które robią to z głową i regularnie od wielu lat.
14 paź 2021 | 08:21
0
Kur*a, ludzie zbierają miesiącami 9 mln na leczenie SMA dla swojego dziecka i to często z marnym skutkiem, a tu połowa tej kwoty w 1,5 godziny. Świat sportu jest jednak poj*bany.
14 paź 2021 | 06:18
0
Teraz czekamy z niecierpliwością na emisję specjalnych garnków i odkurzaczy weszło.
13 paź 2021 | 21:05
0
Wieczysta i Weszlo powinny zmienić nazwy na normalne/poważnie brzmiące.
14 paź 2021 | 00:25
0
Co masz na myśli? Przecież nazwy są normalne. W czym są gorsze od Termalici Bruk Bet, Znicza Pruszków czy legii Warszawa???
14 paź 2021 | 10:36
(Edytowany)
"Weszło" to jest normalna nazwa? W jakim świecie?

Bo akurat Wieczysta to nazwa pochodząca od nazwy osiedla w Krakowie, klub zresztą założony w 1942.
Znicz jest też raczej oczywisty, tutaj nazwa pochodzi od znicza olimpijskiego, który był symbolem organizacji, z którym wywodzą się początki tego (też całkiem starego) klubu.
Dyskusyjna jest Termalica, bo generalnie nazw firm sponsorów nie powinno się umieszczać w nazwach klubów, ale z drugiej strony "LZS Nieciecza" też brzmi mało poważnie.

Ale "Weszło"? Serio?
0
"Weszło" to jest normalna nazwa? W jakim świecie?

Bo akurat Wieczysta to nazwa pochodząca od nazwy osiedla w Krakowie, klub zresztą założony w 1942.
Znicz jest też raczej oczywisty, tutaj nazwa pochodzi od znicza olimpijskiego, który był symbolem organizacji, z której wywodzą się początki tego (też całkiem starego) klubu.
Dyskusyjna jest Termalica, bo generalnie nazw firm sponsorów nie powinno się umieszczać w nazwach klubów, ale z drugiej strony "LZS Nieciecza" też brzmi mało poważnie.

Ale "Weszło"? Serio?
14 paź 2021 | 10:48
0
Wieczysta to brzmi jak jakaś Wieś albo nazwa wódki. Porównaj nazwy klubów z Ligi Mistrzów, NBA. Nie powinno w niej być nazwy sponsora, powinna odwoływać się do sportu, regionu. Historycznych nazw związanych z Krakowem, Warszawą jest dużo. Ogą być odwołania do historii, sportu, mitologii, regionu, kultury - Lajkonik, Olimpia,
Fajnie brzmią nazwy - Lechia, Jagiellonia, Legia, Wisła, Polonia, Śląsk, Pogoń. Widzew zapracował na swoją nazwę - bo 1x jakby ktoś to usłyszał, to by to dziwnie brzmiało. Arka (Śledzie?!), ŁKS, Błękitni brzmią śmiesznie.
14 paź 2021 | 12:39
0
To spójrz na półfinaliste LM RB Lipsk albo rewelacje ostatnich lat Red Bull Salzburg. Jakoś nikt nie narzeka że nazwa jest mało poważna. A przeciez jest tam nazwa energetyka. Kryształowy Pałac z Premier League jakoś tez nie jest wyśmiewany. Oczywiscie kazdy ma swoje zdanie. Ja uwazam ze wazniejsze jest to co klub pokazuje a nie jak sie nazywa. Uwazasz ze osoby z nawiskiem np. Ruchała, Kiełbasa czy Pyta powinny natychmiast zmienić bo sa mało powazne? Nie tędy droga Franciszku
14 paź 2021 | 12:45
0
Czerwony Byk, Unia Nowy Zamek, Bawaria, Królewski, Strażnicy (Rangers) brzmi fajnie. W RB Lipsk jak i w całej Bundeslidze wszystko ma ręce i nogi - Mateschitz przejął jakiś klub ze śmieszną nazwą i zmienił na RB. Tak samo było z Salzburgiem
14 paź 2021 | 12:46
0
No porównałem. I znalazłem np. Chelsea - dzielnicę Londynu. A taki np. Tottenham to też dzielnica, w dodatku w nazwie mają Hotspur, co znaczy tyle, co "zapaleniec". Czyli po naszemu byłoby to "Zapaleniec z Wieczystej Kraków". No śmiech na sali, ale że zagraniczne to brzmi lepiej, nie?
Sam zresztą piszesz, że Widzew (to też dzielnica Łodzi jakby ktoś nie wiedział) "zapracował" na swoją nazwę. No to może Wieczysta też kiedyś "zapracuje".
14 paź 2021 | 14:16
0
Angielski zawsze lepiej brzmi, bo np. kowboj to chłopiec od krów. Kraków to ładne miasto, była stolica, Królowie, Złoty Wiek, Wawel, Kościół Mariacki i nagle nazwa ...Wieczysta jakby nazwa była Chłopi Warszawa. Odniesienia do militariów - Gwardia, Legia, Husaria. Nazwy historyczne i geograficzne - Galicja, Tatry, Małopolska, nazwy z folkloru - Krakowiak. Mogliby się nazwać Wawel Kraków - z herbem Krakowa stylizowanym jak ma Atletico.
14 paź 2021 | 09:52
0
Co jak co ale Stanowiski pięknie wyruchał tych wszystkich akcjonariuszy. I jeszcze to że za zakup kilku kurwa akcji dostaje się szalik.
14 paź 2021 | 12:05
0
Lepszy nawet od Owsiaka
14 paź 2021 | 10:11
(Edytowany)
Klamstwo za klmastwem zeby napedzac impereium medialne tego pana. osiagniecie wcale nie za duze. 4.500.000 na gieldzie zl to tak jak zebrac 4.50 na dworcu
0
Klamstwo za klmastwem zeby napedzac impereium medialne tego pana. osiagniecie wcale nie za duze. 4.500.000 na gieldzie zl to tak jak zebrac 4.50 na dworcu
np majdan mial to samo. kazda osoba z duzym nazwiskiem jest w stanie zebrac cos takiego w moment. oni zyja z takich jak wy ktorzy klikaja gówna. nie dajcie sie! sami robicie swoje!
14 paź 2021 | 20:35
0
kiedy Weszło zmierzy się z Wieczystą?
13 paź 2021 | 21:37
0
A ja tam doceniam taki krok w kierunku kibiców ( zakładając ze zapisane postulaty będą przestrzegane ) jak dla mnie spoko ruch , cel osiągnięty jaki by nie był.
13 paź 2021 | 23:29
0
Coś z tego może być ale to zajmie kilka lat.
Stanowski ma łeb na karku,kontakty.
4,5 tys osób zebrało tę kwotę,golasy tam raczej nie inwestowali.
Chętnych było dużo więcej.
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

Superbet
1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI