Stephen Curry przeszedł do historii NBA. Wielki wyczyn gwiazdora Golden State Warriors [WIDEO]

screen youtube
Stephen Curry przeszedł minionej nocy przeszedł do historii NBA. Koszykarz Golden State Warriors został zawodnikiem z najwyższą liczbą celnych rzutów za trzy w dziejach tych elitarnych rozgrywek.
Wyczekiwany atak na rekord w wykonaniu Curry'ego był głównym elementem rozgrywanego w nocy z wtorku na środę spotkania GSW z New York Knicks. Gwiazdor Warriors przed tym meczem miał na koncie 2792 celne "trójki" w karierze - o jedną mniej niż dotychczasowy lider, Ray Allen.
33-latek dobrze wszedł w starcie z Knicks i już po kilkudziesięciu sekundach wyrównał rekord Allena. Druga jego próba była nieudana, ale w piątej minucie spotkania trybuny oszalały - Curry trafił "za trzy" i na zawsze zapisał się w historii NBA oraz dyscypliny.
Po skutecznej "trójce" Curry'ego mecz na kilka minut przerwano, a nowy rekordzista cieszył się z sukcesu wraz z kolegami z zespołu, trenerem, swoim ojcem oraz samym Rayem Allenem.
Ostatecznie Curry rzucił przeciwko Knicksom pięć "trójek". Ma zatem 2792 celne rzuty "za trzy" i może śrubować ten wynik w kolejnych spotkaniach.
Golden State Warriors wygrali z New York Knicks 105:96. Są liderami Konferencji Zachodniej, wyprzedzając Phoenix Suns oraz Utah Jazz.
Tomasz Bratkowski15 Dec 2021 · 09:48
Źródło: Marca/własne/Twitter