Stuttgart utrzymał się w Bundeslidze! FC Koeln zagra w Lidze Konferencji Europy [WIDEO]

VfB Stuttgart rzutem na taśmę zwyciężył przed własną publicznością FC Koeln 2:1 w ostatniej kolejce Bundesligi. Podopieczni Pellegrino Matarazzo zapewnili sobie tym samym utrzymanie w niemieckiej ekstraklasie.
Przed ostatnią serią rozgrywek Stuttgart był niemal pewny tego, że nie zazna smaku bezpośredniego spadku z Bundesligi. Ekipa ze stolicy Badenii Wirtembergii ciągle wierzyła, że wydostanie się również ze strefy barażowej. Wystarczyło, że zwycięży u siebie FC Koeln, a w równolegle rozgrywanym meczu Hertha przegra na Signal Iduna Park z Borussią Dortmund.
Ubiegłoroczny beniaminek Bundesligi szybko wyszedł na prowadzenie przeciwko siódmej w tabeli i liczącej jeszcze na poprawienie tej pozycji FC Koeln. Stało się to w bardzo nietypowych okolicznościach.
Najpierw rzut karny wykonany przez Sasę Kalajdzicia kapitalnie obronił bramkarz gości, Marvin Schwaebe. Napastnik Stuttgart zrehabilitował się jednak sekundy później, kiedy zamienił na gola dośrodkowanie z rzutu rożnego Chrisa Fuehricha.
Po przerwie stan rywalizacji wyrównał najlepszy strzelec gości - Anthony Modeste.
W doliczonym czasie gry o wygranej Stuttgartu przesądził jednak Wataru Endo.
Do pełni szczęścia zespół z Mercedes-Benz Arena potrzebował jeszcze korzystnego wyniku spotkania w Dortmundzie. Tam Hertha niespodziewanie prowadziła do przerwy 1:0. W drugiej połowie Borussia odwróciła jednak losy rywalizacji, zwyciężając 2:1.
Stuttgart pozostanie w niemieckiej ekstraklasie na trzeci kolejny sezon.
FC Koeln zakończyło sezon Bundesligi na siódmym miejscu w tabeli i wystąpi latem w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy.
Wojciech_Falenta 14 May 2022 · 17:30