Świerczok strzelił gola niemal z połowy boiska! Piast Gliwice i Zagłębie Lubin podzieliły się punktami [WIDEO]

Jakub Świerczok strzelił gola niemal z połowy boiska! Piast i Zagłębie podzieliły się punktami [WIDEO]
twitter
Mecz 12. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Zagłębiem Lubin zakończył się remisem. Ozdobą spotkania był piękny gol Jakuba Świerczoka, zdobyty niemal z połowy boiska.
W 10. minucie padła pierwsza bramka dla Piasta Gliwice i to nie byle jakiej urody. Jakub Świeczok wywalczył piłkę w okolicach połowy boiska, zauważył wysuniętego bramkarza Zagłębia i podjął bardzo dobrą decyzję o przelobowaniu go. Ta sztuka mu się udała, a piłka wpadła Hładunowi "za kołnierz". Tak Piast wysunął się na prowadzenie.
Radość podopiecznych Waldemara Fornalika nie trwała długo, bo tylko cztery minuty. Po tym czasie Zagłębie przeprowadziło szybką akcję drużynową, która zakończyła się strzałem Samuela Mraza praktycznie na pustą bramkę. To było ostatnie trafienie w pierwszej połowie. Do szatni drużyny schodziły przy stanie 1:1.
W tym spotkaniu po zmianie stron nie padła już żadna bramka. Piast Gliwice i Zagłębie Lubin zdobyły po jednym golu i podzieliły się punktami.
Po tym remisie Piast Gliwice ma 10 punktów i plasuje się na 13. pozycji w tabeli Ekstraklasy, Zagłębie Lubin zdobyło dziś 19. punkt i zajmuje 5. lokatę.
W następnej kolejce Piast Gliwice zagra u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zagłębie Lubin podejmie natomiast Śląsk Wrocław.