Świetna sztuczka techniczna Roberta Gumnego! Polak błysnął, ale Augsburg jest w coraz gorszej sytuacji [WIDEO]

Kolejny nieudany mecz Augsburga, który przegrał ze Stuttgartem 1:2. W drużynie pokonanych zagrali Rafał Gikiewicz i Robert Gumny.
Bohaterem meczu był Sasa Kalajdzić. Austriak zaliczył asystę przy golu Philippa Forstera z pierwszej połowy, a po przerwie strzelił zwycięskiego gola dla VfB. Oba trafienia przedzieliła bramka Niederlechnera, która przynajmniej na kilkanaście minut dała gościom nadzieje na korzystny wynik.
Cały mecz w barwach Augsburga rozegrali Gikiewicz i Gumny. Drugi z nich poczyna sobie coraz śmielej. Dowód? Zagranie z drugiej połowy, gdy w efektowny sposób oszukał jednego z rywali.
Sytuacja Augsburga robi się nieciekawa. Drużyna Polaków w ostatnich pięciu meczach zdobyła tylko punkt - przegrała nawet z beznadziejnym Schalke. Na razie Augsburg ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, ale jego rywale w walce o utrzymanie zagrają dopiero w sobotę i niedzielę.
Stuttgart plasuje się w środku tabeli. W tym sezonie nic już mu nie grozi - nie może ani awansować do pucharów, ani spaść.
Marcin Karbowski07 May 2021 · 22:34