Świetny mecz i druga wygrana Polek w mistrzostwach świata! Tajlandia pokonana bez straty seta [WIDEO]

Piotr Matusewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarek odniosła drugie zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach świata. "Biało-Czerwone" we wtorkowy wieczór wygrały 3:0 z reprezentacją Tajlandii, nie dając większych szans rywalkom.
Męski czempionat nie był jedynym, jaki w tym roku rozgrywany był w naszym kraju. Siatkarki nie należą co prawda do faworytek turnieju, ale na razie spisują się znakomicie.
We wtorkowy wieczór w trójmiejskiej Ergo Arenie reprezentantki Polski mierzyły się z Tajlandią. Drużyna z Azji turniej rozpoczęła od sensacyjnego zwycięstwa nad Turcją.
"Biało-Czerwone" nie mogły więc pozwolić sobie na zlekceważenie rywalem. W pierwszym secie fenomenalnie grały jednak blokiem. Tym elementem zdobyły aż osiem punktów.
Właśnie to był klucz do pewnego zwycięstwa w partii otwarcia. Gospodynie od razu wyszły na siedmiopunktowe prowadzenie, a później utrzymały jedynie korzystny rezultat.
W drugiej partii to Tajki prowadziły 11:7, lecz taki stan rzeczy nie trwał długo. Nasze siatkarki błyskawicznie przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Pierwsze skrzypce w ataku i zagrywce grała przede wszystkim Różański.
Trzecia odsłona okazała się ostatnią. "Biało-Czerwone" znów były zdecydowanie lepsze. Bardzo dobrze grały Wołosz i Stysiak. Ostatecznie nasz zespół wygrał w trzech setach, inkasując kolejne trzy punkty.
Kolejny mecz Polki rozegrają już w środę. Wówczas zmierzą się z Koreą Południową, która dotychczas nie ugrała w dwóch meczach choćby seta, gładko przegrywając z Dominikaną oraz Turcją.

Polska - Tajlandia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

Maciej Pietrasik27 Sep 2022 · 21:47