Świetny mecz Łukasza Fabiańskiego! West Ham opuścił strefę spadkową [WIDEO]

Russell Hart / press focus
West Ham United zwyciężył przed własną publicznością Wolverhampton Wanderers 2:0 w ostatnim sobotnim meczu Premier League. Do wygranej londyńczyków wydatnie przyczynił się Łukasz Fabiański.
Polski bramkarz obronił dzisiejszego wieczoru na London Stadium aż cztery strzały rywali, w tym dwa na początku spotkania. Najlepszą paradą popisał się po uderzeniu Jonny'ego Otto.
Gospodarze, którzy przegrali aż pięć z siedmiu wcześniejszych ligowych meczów w tym sezonie, byli bardziej skuteczni pod bramką rywali. Tuż przed upływem pół godziny gry wynik konfrontacji z Wolves otworzył w efektownym stylu Gianluca Scamacca. Dla reprezentanta Włoch było to pierwsze trafienie na boiskach Premier League.
Podopieczni Davida Moyesa podwyższyli prowadzenie niedługo po przerwie. Rezultat spotkania, jak się ostatecznie okazało, ustalił za sprawą mocnego, sytuacyjnego strzału Jarrod Bowen.
W 58. minucie na murawie pojawił się debiutujący w zespole gości Diego Costa. Były napastnik m.in. Chelsea i Atletico Madryt miał następnie świetną szansę do wpisania się na listę strzelców. W dogodnej okazji fatalnie jednak spudłował.
Dzięki pierwszemu w tym sezonie Premier League zwycięstwu odniesionemu na własnym stadionie West Ham przeskoczył w ligowej tabeli dzisiejszego rywala i opuścił strefę spadkową angielskiej ekstraklasy. Tymczasem Łukasz Fabiański zanotował drugie czyste konto w obecnych rozgrywkach.
Wojciech_Falenta 01 Oct 2022 · 20:24