Świetny mecz polskich siatkarek w Lidze Narodów! Uznane rywalki pokonane, deklasacja w jednym z setów [WIDEO]

Reprezentacja Polski siatkarek znakomicie rozpoczęła tegoroczną Ligę Narodów. W drugim spotkaniu w Turcji biało-czerwone pokonały rywalki z Włoch. Wygrały 3:1, mimo że w pierwszym secie to zawodniczki z Italii były lepsze.
Podopieczne Stefano Lavariniego tegoroczną Ligę Narodów rozpoczęły od wtorkowego zwycięstwa 3:2 z Kanadą. W czwartek zadanie było już trudniejsze - po drugiej stronie siatki stanęła reprezentacja Włoch, która rozgrywki zaczęła od pokonania Tajlandii.
Początek spotkania nie był łatwych dla biało-czerwonych. Włoszki szybko wyszły na prowadzenie 9:6. Później nasze siatkarki doprowadziły do remisu, ale w końcówce znów pozwoliły przeciwniczkom na zbyt wiele. Efektem była porażka 21:25.
Jak się okazało, były to złe miłego początki. W drugiej partii rywalki zaczęły się gubić. Po serii błędów Włoszek zrobiło się 10:5 dla naszej kadry. Dzięki dobrym atakom Łukasik przewaga wzrosła w pewnym momencie do siedmiu punktów. Ostatecznie Polki wygrały 25:20.
Prawdziwym koncertem biało-czerwonych był set numer trzy. W nim nasze siatkarki grały koncertowo - kolejne punkty zdobywała między innymi Stysiak. W efekcie już po kilkunastu minutach Polki prowadziły 13:3.
Tak wielkiej przewagi nie roztrwoniły, wygrywając 25:14. W czwartej odsłonie Włoszki starały się odpowiedzieć i początkowo to one miały trzypunktową przewagę. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo.
Polki szybko odrobiły bowiem straty i wyszły na wysokie prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyły 25:18 i zakończyły cały mecz w czterech setach. Kolejne spotkanie rozegrają już w piątek, gdy zmierzą się z Tajlandią.

Polska - Włochy 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:18)

Maciej Pietrasik01 Jun 2023 · 17:46