Szalony finisz sezonu w Belgii! Piękny gol na wagę mistrzostwa w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Belga/Pressfocus
Sezon w lidze belgijskiej zakończył się w szalonych okolicznościach. Po niesamowitym finiszu mistrzostwo zdobyła ekipa Royal Antwerp.
O tytuł walczyły dziś trzy drużyny Royal Antwerp, które mierzyło się z Genk, a także Royale Union Royale Union Saint-Gilloise grające z Club Brugge.
Przez większą część obu meczów najbliżej mistrzostwa był Union. Prowadził on bowiem z Club Brugge za sprawą trafienia Simona Adingry.
W 89. minuty do remisu doprowadził jednak Shon Homma. Po golu gracza Club Brugge na fotel lidera wskoczyło Genk, które prowadziło w swoim meczu 2:1.
W ostatniej chwili Genk wypuściło jednak tytuł z rąk. W 94. minucie fantastycznym strzałem popisał się Toby Alderweireld.
Gol doświadczonego stopera zapewnił punkt na wagę mistrzostwa. Ekipa Royal Antwerp po raz pierwszy od 1957 roku wygrała Jupiler League. Genk zostało wicemistrzem, a ostatnie miejsce na podium zajęło Royale Union Saint-Gilloise.
Adam Kłos04 Jun 2023 · 21:02