Szalony mecz Atletico! Siedem goli, czerwona kartka, pudło Suareza z rzutu karnego, bramka przewrotką [WIDEO]

Spotkanie Atletico Madryt z Getafe obfitowało w niesamowite emocje. Ostatecznie mistrzowie Hiszpanii wygrali 4:3.
Atletico powinno objąć prowadzenie w 9. minucie. Luis Suarez nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Strzał Urugwajczyka z jedenastu metrów obronił David Soria. Po raz pierwszy od 2016 roku napastnik nie wykorzystał karnego w meczu ligi hiszpańskiej.
Bramkarz Getafe nie zdołał jednak zatrzymać Angela Correi. W 20. minucie argentyński napastnik strzelił swojego dziewiątego gola w tym sezonie ligowym.
Prowadzenie mistrzów Hiszpanii podwyższył Matheus Cunha. Po dwóch minutach od bramki Brazylijczyka Getafe trafiło na 1:2. Jana Oblaka pokonał Borja Mayoral.
W 37. minucie Enes Unal wykorzystał rzut karny, doprowadzając do remisu. Jedenastkę sprokurował Cunha, który zagrał ręką w polu karnym "Atleti".
W 43. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Getafe. Tym razem ręką we własnej szesnastce zagrał Thomas Lemar. Enes Unal znów pokonał Oblaka.
Jeszcze przed przerwą Correa trafił na 3:3. Mecz rozgrywany na Wanda Metropolitano toczył się w niesamowitym tempie.
Od 58. minuty Atletico grało w dziesiątkę. Felipe brutalnie zaatakował rywala i wyleciał z boiska.
Diego Simeone natychmiast zareagował, ściągając z boiska Suareza, którego zmienił Mario Hermoso. I to właśnie Hiszpan w 89. minucie trafił na 4:3, oddając ekwilibrystyczny strzał po asyście Joao Felixa.
Atletico wygrało i awansowało na czwarte miejsce w tabeli. Getafe jest piętnaste.
Adam Kłos12 Feb 2022 · 23:02