Szalony mecz w La Liga, siedem goli w Vigo! Sevilla górą w spotkaniu z Celtą, Papu Gomez bohaterem [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 12 kwi 2021 | 22:52
Ostatnie spotkanie 30. kolejki La Liga przyniosło mnóstwo emocji. Sevilla okazała się w nim lepsza od Celty Vigo, wygrywając na terenie rywala 4:3. Kluczowa okazała się bramka Papu Gomeza z 76. minuty spotkania.
Podopieczni Julena Lopeteguiego niemal na pewno w przyszłym sezonie wystąpią w Lidze Mistrzów, ale wciąż marzą o sprawieniu sporej niespodzianki i wdarciu się na ligowe podium. Starcie z Celtą Vigo rozpoczęło się dla nich znakomicie.
Już w siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Jules Kounde, ale to nie podłamało gospodarzy. Z rzutu karnego wyrównał Iago Aspas, który zaledwie trzy minuty później cieszył się z dubletu.
To wcale nie był zresztą koniec strzelania w pierwszej części meczu. W 35. minucie z drugiego gola cieszyła się Sevilla, gdy po podaniu Suso do siatki trafił Fernando.
Ostatnie słowo przed przerwą należało do Celty. Gospodarze wrócili na prowadzenie za sprawą Braisa Mendeza. Drugą asystą w tym meczu popisał się Denis Suarez.
W drugiej połowie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła jednak Sevilla. W 60. minucie w podbramkowym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Ivan Rakitić. Chorwat dopadł do bezpańskiej piłki na piątym metrze i nie zmarnował prezentu.
Ostatecznie bohaterem spotkania w 76. minucie został Papu Gomez. Argentyńczyk skorzystał z błędu obrońcy i mocnym uderzeniem nie dał większych szans bramkarzowi.
Dzięki wygranej 4:3 Sevilla wciąż może marzyć nawet o mistrzostwie kraju. Strata zespołu z Andaluzji do Atletico Madryt wynosi sześć punktów. Podopieczni Julena Lopeteguiego mają o cztery "oczka" mniej od trzeciej FC Barcelony.
3 - 4
12 kwi 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

20'
86'
Munir El Haddadi Mohamed
87'

śr. wiek: 28.1 lat
TYLKO DO 19.06, 23:59. Bez wpłaty własnej, bez ryzyka i bez obrotu w ETOTO z kodem MECZYKI5 - SPRAWDŹ

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
Tylko do 19.06!

TYLKO DO 19.06, GODZ. 23:59! 5 PLN bez depozytu i 100 PLN zakład bez ryzyka, bez obrotu. Jeśli przegrasz, otrzymujesz kasę z powrotem i możesz ją od razu wypłacić.

Dyskusja 5

12 kwi 2021 | 23:34
0
Czekajcie jak to idzie że la liga jest słaba. O utrzymanie walczy aż 6 zespołów gdzie w premier league już raczej znamy drużyny które spadną. O mistrzostwo w Hiszpani walczą 3 zespoły w Anglii City już jedną nogą mistrz. Która liga ciekawsza? Gdzie jest więcej emocji?
13 kwi 2021 | 00:03
0
W ekstraklasie 2/3 ligi walczy o utrzymanie, wiec jest o wiele wyzej niz la liga z poziomem
13 kwi 2021 | 04:23
0
w anglii masz z 8 zespołów ktore są od sewilli lepsze lub mogą grać z nią jak równy z równym. już nie pisze o piątym realu sosiedad bo pewnie championship trzeba by było poruszyć. i nie mów że w premier league nie jest ciekawie, bo sprawa awansu do LM to pewnie sie w ostatniej kolejce rozstrzygnie
12 kwi 2021 | 23:41
0
Jakby udało się Sevilli włączyć do walki o mistrzostwo to by dopiero było ciekawie
13 kwi 2021 | 08:23