Szalony mecz w Mediolanie! Sześć goli i remis AC Milan z AS Romą, dublet Zlatana Ibrahimovicia [WIDEO]

Szalony mecz w Mediolanie! Sześć goli i remis Milanu z Romą, dublet Zlatana Ibrahimovicia [WIDEO]
Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 26 paź 2020 | 22:45
Piłkarze Milanu nie zdołali sięgnąć po piąte zwycięstwo w Serie A. Podopieczni Stefano Pioliego zremisowali z AS Romą 3:3, choć trzykrotnie wychodzili na prowadzenie. Dublet ustrzelił niezawodny Zlatan Ibrahimović, lecz Szwed skiksował też przy ostatniej bramce dla rywali.
Zawodnicy "Rossonerich" od początku sezonu spisują się znakomicie, a spotkanie z Romą nie mogło zacząć się dla nich lepiej. Już w drugiej minucie wyszli bowiem na prowadzenie. Rafael Leao zagrał znakomitą piłkę do Zlatana Ibrahimovicia, a Szwed nie miał problemów z wykorzystaniem tej okazji.
Roma odpowiedziała jeszcze w pierwszym kwadransie gry. Błąd popełnił debiutujący w bramce Ciprian Tatarusanu, zastępujący chorego na koronawirusa Donnarummę. Rumun wyszedł z bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, minął się z piłką, a formalności dopełnił Edin Dżeko.
Do przerwy rezultat się nie zmienił. Obie drużyny miały szanse na gola, lecz pierwszoplanowe role odgrywali tym razem bramkarze. Tatarusanu zrehabilitował się nieco, broniąc strzał Pellegriniego, a Mirante wyciągnął się jak długi po uderzeniu Calhanoglu. W międzyczasie w słupek trafił też Kjaer.
Wielkie emocje mieliśmy za to w drugiej połowie. Tuż po przerwie drugą asystą popisał się Leao, który wyprzedził obrońców i dograł do Saelemaekresa. Roma po raz kolejny zdołała odpowiedzieć, choć wszystko miało miejsce w cieniu absurdalnej decyzji arbitra.
Sędzia w zupełnie niegroźnej sytuacji niespodziewanie dopatrzył się bowiem faulu Bennacera i podyktował rzut karny, zamieniony na gola przez Veretouta. To podrażniło Milan - jeden z członków sztabu wyleciał za czerwoną kartkę.
"Jedenastkę" po faulu Manciniego na Calhanoglu otrzymał jednak również Milan. Do piłki podszedł nie kto inny, jak Zlatan Ibrahimović. Szwed oddał pewne uderzenie i skompletował dublet - z sześcioma golami na koncie jest liderem strzelców Serie A.
Ten mecz był jednak dla snajpera "Rossonerich" słodko-gorzki. Ostatecznie skończyło się bowiem remisem 3:3, a przy ostatnim golu "Ibra" nie zachował się najlepiej. Nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, co wykorzystał Kumbulla.
Milan do samego końca walczył o to, aby jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ta sztuka "Rossonerim" się nie udała, bo Romagnoli pomylił się z kilku metrów w 96. minucie. Ekipa z San Siro i tak znajduje się jednak na czele Serie A.

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 49

28 paź 2020 | 03:41
0
Niezniszczalny Zlatan!
27 paź 2020 | 11:58
0
To przez decyzję włoskiego związku, który zadecydował o wpuszczeniu świeżej krwi na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Do sędziowania w Serie A zostali dopuszczeni arbitrzy z niższych lig, bez doświadczenia w prowadzenia meczy o wysoką stawkę i pod wysoką presją zawodników. Stąd te katastrofalne błędy w tym sezonie w wielu meczach.
27 paź 2020 | 09:29
0
A gdzie teraz Frajtag sie znajduje w pilkarskim
swiecie?
27 paź 2020 | 08:30
0
Ten sedzia nie powinien wiecej meczy sedziowac bo tylko sie nadaje do kabaretu.
27 paź 2020 | 08:06
0
Ibrahimović to serce Milanu
27 paź 2020 | 07:29
0
Tak widzę Roberta Lewandowskiego za 8 lat. Jedyny minus, że RL9 za skromny, ale z wiekiem nabiera mocy ;)
27 paź 2020 | 07:26
0
Polecam biografię Zlatana. Piłkarz wybitny. I komentarze typu Serie A kiepska liga, nie, to mocna liga. To Zlatan jest zajebisty. Wszyscy się śmiali z niego jak był w LA. Wrócił do Europy, ma 40 lat prawie i napierdala jak szalony. Wow.
27 paź 2020 | 06:52
0
Zlatan ty dziku zadziwiasz mnie może jeszcze parę klubów podniesiesz do pionu?
27 paź 2020 | 06:37
0
Dziadek najlepszym strzelcem w Seria A :) liga farmerów ;] albo inaczej liga kelnerów
27 paź 2020 | 02:34
0
Pjontek plakal jak ogladal.
27 paź 2020 | 00:47
0
Zlatan jest jak każde wino! Jest nawet jabolem, bo im tańszy, tym lepszy ;)
27 paź 2020 | 00:34
0
A Ibra mial byc zmiennikiem Pjontka, he,he,he.
27 paź 2020 | 00:02
0
Czy to trener odmienił Milan, że tak dobrze grają czy Ibra ich tak motywuje ??
0
jak to jest kurwa możliwe, że VAR, który miał zmniejszyć kontrowersje w futbolu je coraz bardziej potęguje? XDDD
27 paź 2020 | 06:42
0
To widzowie na pilocie od TV w trybie głosowania powinni rozstrzygać w spornych sytuacjach.
26 paź 2020 | 23:21
0
juve zremisowało bo beznadziejnej grze, dlatego nie podpasowało komuś, że milan jest w gazie i trzeba było ich udupić, kryminał sędziowanie
27 paź 2020 | 07:37
0
Weź spierdalaj z tymi teoriami spiskowymi mecz Juventusu z hellasem czy crotone nie był wiele lepiej sędziowany niż ten
26 paź 2020 | 23:12
0
Ibra King!
26 paź 2020 | 23:05
0
dzisiejszy mecz dobitnie pokazał, że dopóki trener lub kapitan zespołu nie będzie mógł poprosić o challenge taki var jest do dupy. nie dość, że analizuje się tylko 4 przypadki w całej grze, to jeszcze drużyna nie może się wspomóc będąc ewidentnie krzywdzoną. w każdej połowie powinien przysługiwać przynajmniej 1 challenge :/
27 paź 2020 | 02:23
0
Poza challengem musieliby mieć jeszcze własnego sędziego. Pamietaj, że w challenge w formie znanej z parkietów siatkarskich jest rozpatrywany przez tych samych sędziów, w przypadku piłki nożnej byliby więc to sędziowie VAR. Inna sprawa, że siatkarski challenge to nomen omen piłkarski VAR - jest wykorzystywany do sprawdzania pracy sędziów w sytuacjach zbyt szybkich i trudnych do oceny. Dodam jeszcze to, że podobnie jak w piłce stosowany w niektórych tylko sytuacjach - nie wszystko można nim sprawdzać. Wypisz wymaluj VAR
27 paź 2020 | 09:10
0
a kto powiedział, że to ma być siatkarski var? spokojnie można by stworzyć taki, który będzie dopasowany do realiów piłkarskich. wczoraj nie dość, że roma dostała niesłusznego karnego to jeszcze gracz Milanu dostał za kłótnię żółtą kartkę, której w normalnej ocenie varu dostać nie powinien, a która mogła się zamienić w dalszej części meczu w czerwoną. był już taki przypadek w 1/2 Pucharu Włoch, gdy Hernandez dostał żółtko w sytuacji, kiedy tak naprawdę faulował wcześniej Dybala, potem druga żółta, Milan gra przez to w 10 i traci gola w ostatniej minucie. teraz Leao po przekroczeniu limitu żółtych będzie pauzował szybciej, bo ma jedną kartkę na koncie więcej, a mieć jej nie powinien. to samo Ibra - dostał kartkę w sytuacji, gdzie powinien być karny dla Milanu, a nie kartka dla niego!!! potencjalna czerwona w trakcie meczu plus szybsza pauza za żółtą, której być nie powinno.

moje rozwiązanie - Pioli lub Romagnoli podchodzi z głównym do ekranu i razem oglądają sytuację. trener lub kapitan może dzięki challenge'owi realnie wpłynąć na zmianę decyzji sędziego poprzez dyskusję przy monitorze. nikt nie uwierzy, że staliby tam tylko i potulnie kiwali głową. po to właśnie powinien być challenge - żeby dać możliwość dyskusji w trakcie meczu, a nie dopiero po nim, kiedy mleko się już rozlało
26 paź 2020 | 23:04
0
Ibra w formie 👏
26 paź 2020 | 23:03
0
Ewidentnie dla sedziego i sedziego var powinnien być to pożegnalny mecz rozumiem kazdy popełnia błędy ale od tego jest kurwa Var odjebali jakąś komedie a wrecz wyglądało to jak by chciwli sami zadecydować o wyniku, jebac!