Szalony pomysł jednego z klubów na dokończenie sezonu Premier League. "To nie ma sensu. Zostalibyśmy zabici"

Szalony pomysł jednego z klubów na dokończenie sezonu Premier League. "To nie ma sensu. Zostalibyśmy zabici"
MDI / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 3 kwi 2020 | 07:04
Wciąż rozważane są różne scenariusze, jeśli chodzi o dokończenie obecnego sezonu w najlepszych europejskich ligach. "The Athletic" donosi, że jeden z klubów Premier League zaproponował grę na innych kontynencie - piłkarze mieliby przenieść się do Chin. Tę propozycję stanowczo potępiają jednak pozostałe angielskie zespoły.
Rywalizacja w angielskiej Premier League na pewno nie zostanie wznowiona w tym miesiącu. Jest jednak coraz mniej prawdopodobne, że piłkarze będą mogli wrócić do gry na początku maja. Epidemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii wciąż zbiera bowiem coraz większe żniwo. W tej sytuacji dyskutowane są różne rozwiązania. Jedno z tych zaproponowanych ostatnio jest jednak wyjątkowo trudne do przeprowadzenia.
Jeden z klubów naciska bowiem na to, aby przenieść rozgrywki do innego kraju. Jako że w Europie praktycznie nigdzie sytuacja nie jest w tej chwili opanowana, padł pomysł, aby grać w... Chinach. To właśnie tam rozpoczęła się epidemia COVID-19, ale powoli wszystko wraca już w tym kraju do normy. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiły się jednak inne zespoły.
- Krajem, który wciąż jest proponowany, są Chiny. To po prostu nie ma sensu. To szalony pomysł i myślę, że zostanie zdecydowanie odrzucony. Gdybyśmy mieli teraz wziąć Premier League i przenieść ją do innej części świata, prawdopodobnie zostalibyśmy zabici. Ostatnio oskarżają nas o to, że żyjemy w bańce - nie jest tak, ale rozumiem, dlaczego ludzie tak mówią - mówi dyrektor jednego z klubów Premier League.
- To tylko marnotrawstwo energii. Wszyscy chcielibyśmy rozpocząć już ligę i normalne życie. Niestety, tylko Bóg i pandemia mogą podjąć tę decyzję. W tej chwili nie wygląda to na prawdopodobne - uciął dyrektor innego zespołu.
Źródło: The Athletic

Dyskusja 7

3 kwi 2020 | 11:49
0
Anulowac sezon i niech livarpool znow czeka 30 lat
3 kwi 2020 | 10:13
0
Co za piekne zdjecie. Sami rodowici Anglicy z dziada, pradziada :D
3 kwi 2020 | 11:15
0
Tak jak w reprezentacji polski sami Polacy. To jest klub nie reprezentacja!!! Pamiętaj !!! Aaa jeszcze w siatkówce czysty Polak teraz gra. Dupa ci pęka widzę i widzisz wszystko co jest daleko a co w koło ciebie się dzieje już nie.
3 kwi 2020 | 13:18
0
Tobie juz pekla tak mocno ze zaczyna sie miedzy lopatkami
3 kwi 2020 | 10:06
0
Pewnie Liverpool bo im najbardziej zależy na dokończeniu sezonu. Po trupach byle puchar był
3 kwi 2020 | 08:10
(Edytowany)
W sumie jest jeszcze Antarktyda. Lodowce topnieją więc j teren na boisko się znajdzie
0
W sumie jest jeszcze Antarktyda. Lodowce topnieją więc i teren na boisko się znajdzie
3 kwi 2020 | 07:27
0
No i czemu kurwa na zdjęciu piłkarze Liverpoolu skoro nie podajecie kto to powiedział.