Szef UEFA przedstawił trzy warianty dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy

Szef UEFA przedstawił trzy warianty dokończenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy
Belish / shutterstock.com
Autor: Adam Nowacki 28 mar 2020 | 12:13
Aleksander Ceferin, pełniący na co dzień funkcję szefa UEFA poinformował o trzech możliwych opcjach dotyczących dokończenia sezonu w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.
- Pierwszy nasz wariant zakłada wznowienie gry w połowie maja. Drugi w połowie czerwca, a trzeci plan pod koniec czerwca. Jeśli do tego czasu nie będzie jednak możliwe wznowienie rozgrywek, to najprawdopodobniej sezon trzeba będzie uznać za stracony. Chociaż rozważamy także wariant opóźnienia startu nowego sezonu, żeby dokończyć aktualny. Nie wiemy, czy wznowimy rozgrywki z kibicami czy za zamkniętymi drzwiami - poinformował.
Ceferin w mocnych słowach odniósł się także do zarzutów, że mecz Atalanty z Valencią w 1/8 finału Champions League był prawdziwą bombą biologiczną, która przyczyniła się do szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa.
- Słyszałem tę idiotyczną krytykę. Tymczasem 19 lutego nikt przecież nie wiedział, że Lombardia stanie się centrum epidemii we Włoszech. Kto miał wtedy powiedzieć, żeby nie grać? - speuntował szef UEFA.
Słoweniec podkreślił też, że nie futbol jest aktualnie priorytetem.
- Teraz najważniejsze jest zdrowie ludzi i pokonanie pandemii - stwierdził.
Źródło: La Repubblica / WP Sportowe Fakty