Sześć bramek i remis na De Grolsch Veste

Gouwenaar, wikipedia
Twente Enschede zremisowało u siebie z RKC Waalwijk 3:3 (0:1) w drugim niedzielnym spotkaniu trzeciej kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na De Grolsch Veste prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił po składnej akcji Belg Anas Tahiri, kierując piłkę do pustej już bramki po przytomnym odegraniu Francuza Saida Bakariego. Dziewiętnaście minut po zmianie stron wyrównał strzałem w długi róg Słoweniec Haris Vuckić.
Dwanaście minut przed końcem przebojową szarżą między dwójką obrońców i skutecznym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Ingo van Weert. W ostatniej minucie odpowiedział jednak Vuckic, po raz drugi wpisując się na listę strzelców, a już w doliczonym czasie miejscowych przybliżył do zwycięstwa sprytnym uderzeniem w krótki róg Norweg Rafik Zekhnini. Remis gościom uratował jeszcze dwie minuty później płaskim strzałem Norweg Paul Quasten.
Trzykrotni zdobywcy Pucharu Holandii po drugim podziale punktów w tym sezonie awansowali na siódme miejsce w tabeli. Zespół z Brabancji natomiast wywalczył pierwszy punkt i jest czternasty w klasyfikacji.