Sześć goli na koniec roku w Premier League! Arsenal wykorzystał wpadki rywali po znakomitym meczu [WIDEO]

Za nami ostatni mecz 2022 roku w angielskiej Premier League. Londyński Arsenal umocnił się na szczycie ligowej tabeli. "Kanonierzy" po pasjonującym spotkaniu pokonali Brighton 4:2.
Podopieczni Mikela Artety stanęli przed sporą szansą na powiększenie przewagi nad najgroźniejszymi rywalami. Punkty straciły bowiem Manchester City oraz Newcastle, które jedynie zremisowały swoje spotkania.
"Kanonierzy" nie mogli wyobrazić sobie lepszego początku meczu. Już w drugiej minucie londyńczycy wyszli na prowadzenie. Strzał Martinellego został co prawda zablokowany, ale piłka trafiła pod nogi Saki, który skorzystał z prezentu.
Gra Arsenalu w pierwszej części spotkania mogła się podobać. Jeszcze przed przerwą przyniosło to efekt w postaci kolejnego gola. Doskonałą formę znów potwierdził Martin Odegaard, pokonując Sancheza.
Na samym początku drugiej połowy drużyna ze stolicy zadała kolejny cios. Tym razem na listę strzelców wpisał się Eddie Nketiah. Wówczas wydawało się, że losy meczu są już przesądzone.
Brighton nie zamierzało się jednak poddawać i w 65. minucie zdołało przełamać defensywę rywali. Nadzieję "Mewom" nieco przywrócił Mitoma, ale radość gospodarzy nie trwała długo.
Arsenal bardzo szybko odpowiedział bowiem za sprawą Martinellego, któremu asystował Odegaard. To wcale nie był koniec goli i emocji - w 77. minucie na 4:2 trafił jeszcze Ferguson.
Kolejna bramka mocno podbudowała Brighton. Arteta wprowadził nawet na boisko trzeciego środkowego obrońcę. W 89. minucie piłkę do siatki wpakował jeszcze Mitoma, lecz po analizie VAR dopatrzono się spalonego.
Ostatecznie wynik już się nie zmienił. Dzięki kolejnej wygranej "Kanonierzy" powiększyli przewagę nad Manchesterem City już do siedmiu punktów. Newcastle traci do londyńczyków dziewięć "oczek".
Maciej Pietrasik31 Dec 2022 · 20:26