Sześć goli w meczu Zagłębia Sosnowiec, remis Warty Poznań w Tychach

Dziurek / shutterstock.com
Zagłębie Sosnowiec zremisowało u siebie z Chojniczanką Chojnice 3:3 (1:2) w meczu 15. kolejki Fortuna 1. ligi. Dla gości to czwarte z rzędu spotkanie bez wygranej.
Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w szóstej minucie Mateusz Kuzimski. Gospodarze szybko wyrównali za sprawą Fabiana Piaseckiego, który zmarnował co prawda rzut karny, ale zdołał skuteczny dobić swoją próbę.
W 27. minucie Chojniczanka ponownie prowadziła, a Kuzimski zdobył drugą bramkę. W tym sezonie ma w dorobku sześć goli.
Gospodarze ruszyli do odrabiania strat na początku drugiej połowy. Bramkę na 2:2 zdobył Mateusz Szwed, dla którego było to premierowe trafienie w Zagłębiu.
Piłkarze z Chojnic odpowiedzieli w 59. minucie bramką Seweryna Michalskiego.
Festiwal strzelecki w Sosnowcu zamknął w 78. Szymon Pawłowski, który wykorzystał rzut karny i ustalił rezultat na 3:3.
W tabeli Fortuna 1. ligi Zagłębie jest jedenaste, ma na koncie 19 punktów. Chojniczanka z kolei zajmuje piętnastą pozycję z dorobkiem 16 punktów.
Marcin Karbowski26 Oct 2019 · 20:15