Szkoci sprawili niespodziankę i zagrają na EURO! O awansie zadecydowały rzuty karne [WIDEO]

Szkocja pokonała po rzutach karnych Serbię w finale baraży. Po 120 minutach gry było 1:1. Tym samym podopieczni Steve'a Clarke'a zapewnili sobie wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.
Pierwsza połowa starcia w Belgradzie nie dostarczyła wielkich emocji. Obie ekipy nie kwapiły się do ataków, zdając sobie sprawę z wagi spotkania.
Sytuacja podbramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki. Dyspozycję Predraga Rajkovicia sprawdzili Ryan Christie oraz John McGinn. Nie były to jednak wymagające uderzenia. Po drugiej stronie boiska Lukić próbował z dystansu zaskoczyć Davida Marshalla.
Po przerwie przyjezdni niespodziewanie przełamali impas. W 52. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Ryan Christie. Serbska obrona popełniła dwa proste błędy i została błyskawicznie skarcona. Filip Kostić zanotował koszmarną stratę, a chwilę później Callum McGregor dograł do Christiego, a ten uderzył tuż przy słupku.
Po przerwie Serbowie rzucili się do ataku. Szkoci mądrze się bronili, nie dopuszczając rywali we własne pole karne. Aleksandar Mitrović dwoił się i troił, ale efekt był marny.
Gospodarze w końcu dopięli swego w 90. minucie. Wówczas w pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Filip Mladenović. Piłkarz Legii Warszawa zagrał wprost na głowę Luki Jovicia, a ten umieścił piłkę w siatce.
W dogrywce żadna ze stron nie była w stanie zadać decydującego ciosu. Losy awansu rozstrzygnęły się w serii rzutów karnych. W próbie nerwów lepsi okazali się przyjezdni. Jako jedyny z jedenastu metrów pomylił się Mitrović.
Tym samym Szkoci zapewnili sobie wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Trafili do grupy "D". Tam na nich czekają już Anglicy, Chorwaci oraz Czesi.
Daniel Makarewicz12 Nov 2020 · 23:23