Szkoci sprawili niespodziankę i zagrają na EURO! O awansie zadecydowały rzuty karne [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 12 lis 2020 | 23:23
Szkocja pokonała po rzutach karnych Serbię w finale baraży. Po 120 minutach gry było 1:1. Tym samym podopieczni Steve'a Clarke'a zapewnili sobie wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.
Pierwsza połowa starcia w Belgradzie nie dostarczyła wielkich emocji. Obie ekipy nie kwapiły się do ataków, zdając sobie sprawę z wagi spotkania.
Sytuacja podbramkowe można było policzyć na palcach jednej ręki. Dyspozycję Predraga Rajkovicia sprawdzili Ryan Christie oraz John McGinn. Nie były to jednak wymagające uderzenia. Po drugiej stronie boiska Lukić próbował z dystansu zaskoczyć Davida Marshalla.
Po przerwie przyjezdni niespodziewanie przełamali impas. W 52. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Ryan Christie. Serbska obrona popełniła dwa proste błędy i została błyskawicznie skarcona. Filip Kostić zanotował koszmarną stratę, a chwilę później Callum McGregor dograł do Christiego, a ten uderzył tuż przy słupku.
Po przerwie Serbowie rzucili się do ataku. Szkoci mądrze się bronili, nie dopuszczając rywali we własne pole karne. Aleksandar Mitrović dwoił się i troił, ale efekt był marny.
Gospodarze w końcu dopięli swego w 90. minucie. Wówczas w pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Filip Mladenović. Piłkarz Legii Warszawa zagrał wprost na głowę Luki Jovicia, a ten umieścił piłkę w siatce.
W dogrywce żadna ze stron nie była w stanie zadać decydującego ciosu. Losy awansu rozstrzygnęły się w serii rzutów karnych. W próbie nerwów lepsi okazali się przyjezdni. Jako jedyny z jedenastu metrów pomylił się Mitrović.
Tym samym Szkoci zapewnili sobie wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Trafili do grupy "D". Tam na nich czekają już Anglicy, Chorwaci oraz Czesi.

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

0
Kto Mitroviciovi daje karne strzelac? Tyle oststnio ich zmarnowal ze hej. Definitywnie gosciu ma jakas blokade psychiczna przy wykonywaniu 11stek.
13 lis 2020 | 01:48
0
o kurde to już 22 lata minęło od euro 96 ale ten czas zapierdala, a podobno im starszy jesteś tym szybciej ;/
0
Wiecie co łączy nas z serbami? Gówno gra pomimo niezłej kadry....
12 lis 2020 | 23:51
0
Mladenovic asysta a mimo to euro w TV , a Satka powstrzymał Irlandie i zagra na euro w grupie z nami. Ekstraklasowcy mocni w reprezentacjach
13 lis 2020 | 00:59
0
A jednak Szkocja !!! Wreszcie się udało gdzieś awansować. Ostatnio na wielkim turnieju zagrali jak dobrze pamiętam w 1998 roku na MŚ we Francji. A w grupie mierzyli się z Brazylią ;)
13 lis 2020 | 01:50
0
nie grali na MŚ. Ostatni raz grali na euro 96 w grupie z Anglią chyba byli i Gascoigne im bramkę walnął
13 lis 2020 | 05:45