Szok! Sensacja! Maroko w ćwierćfinale mundialu! Kompromitacja Hiszpanii w rzutach karnych! [WIDEO]

Pierwsza sensacja w 1/8 finału mistrzostw świata! Hiszpania odpadła z mundialu po porażce z Marokiem w konkursie rzutów karnych! Piłkarze Luisa Enrique nie wykorzystali żadnej jedenastki!
Hiszpanie bardzo długo utrzymywali się przy piłce, ale z ich ataków nic nie wynikało. W pierwszej połowie nie oddali nawet celnego strzału na bramkę Bono.
Ciekawiej działo się w ich polu karnym. Maroko atakowało rzadko, ale dość konkretnie. Pod bramką Simona zagotowało się w końcówce pierwszej połowy, gdy z bliska niecelnie główkował Aguerd.
Druga połowa przebiegała według tego samego scenariusza. Hiszpanie niemal nie schodzili z połowy Maroka, ale ich przewaga nie owocowała okazjami do strzelenia gola. Nic w obrazie gry nie zmieniały zmiany. Luis Enrique posłał na boisko Moratę, Solera czy Williamsa.
Ostatni z nich w 80. minucie dośrodkował przed bramkę, ale Olmo nie zdołał oddać celnego strzału. Chwile później z ostrego kąta uderzał Morata - bez skutku. Efektu nie przyniósł też jego strzał głową w doliczonym czasie.
Szansę w końcówce miało też Maroko. Niewiele brakowało, a nieszczęście na swoją drużynę sprowadziłby Simon, który długo zwlekał z wybiciem piłki. Obyło się jednak bez konsekwencji.
Krótko przed ostatnim gwizdkiem zaczęło kotłować się pod bramką Bono. Najpierw bramkarz Maroka wybijał piłkę po wstrzeleniu Olmo z rzutu wolnego. Po chwili obrońcy wybijali piłkę w zamieszaniu po rzucie rożnym. Gola nie była, konieczna okazała się dogrywka.
Hiszpanie atakowali, wydawało się, że są coraz bliżej gola, ale sami mogli go stracić. W końcówce pierwszej połowy dogrywki w ich pole karne wpadł Cheddira. Zatrzymał go Simon.
Cheddira szarżował też w drugiej części dogrywki. Nie zdołał wtedy nawet oddać strzału. W polu karnym zastopowali go obrońcy. Hiszpanie atakowali do końca, ale nic nie wskórali. Najlepszą okazję w ostatniej minucie doliczonego czasu miał Sarabia, ale z ostrego kąta trafił tylko w słupek. A więc karne!
Już po pierwszej kolejce Hiszpanie znaleźli się pod ścianą. Swojej jedenastki nie wykorzystał Sarabia, który kropnął w słupek. Jeszcze gorzej było po drugiej serii - strzał Solera obronił Bono. Marokańczycy się nie mylili. Było 2:0!
W trzeciej kolejce rękę Hiszpanom pomylił Benoun, którego słabiutki strzał obronił Simon. Odtrącił ją Busquets - jego uderzenie obronił Bono! Po chwili mecz celnym strzałem zakończył Hakimi!
Dla Maroka to największy sukces w historii mundialowych startów. Wyrównało jednocześnie najlepsze wyniki drużyn z Afryki. Wcześniej do ćwierćfinałów dochodziły Kamerun, Senegal czy Ghana.
Marcin Karbowski06 Dec 2022 · 18:46