NA ŻYWO
Obejrzyj w
Konferencja Lecha Poznań
Subskrybuj
  • Konferencja Lecha przed meczem z Karabachem
  • John van den Brom i Mikael Ishak odpowiadają na pytania dziennikarzy

Szymon Marciniak docenił kontrowersyjnego arbitra z Hiszpanii. "To jest fenomenalny sędzia"

Szymon Marciniak docenił kontrowersyjnego arbitra z Hiszpanii. "To jest fenomenalny sędzia"
Calabrese / UK Sports Pics / Sipa / PressFocus
Autor: Kamil Kobielski 19 cze 2022 | 14:04
Szymon Marciniak w "Pogadajmy o piłce" ocenił swojego kolegę po fachu. - To jest fenomenalny sędzia - mówił czołowy polski arbiter w naszym programie na kanale Meczyki na Youtubie.
W niedzielny poranek Szymon Marciniak poleciał na zgrupowanie do Madrytu, w którym będzie przygotowywał się do mistrzostw świata w Katarze.
Dalsza część tekstu pod wideo
41-latek przed wylotem pojawił się w studiu Meczyków, w którym opowiadał o swojej karierze i nadchodzących planach związanych z wylotem na mundial. Marciniak w ciepłych słowach wypowiedział się także na temat arbitra Mateu Lahoza.
- To jest fenomenalny sędzia. Jeżeli chodzi o błędy, to trudno, żeby się nie zdarzały. Sędziuje w jednej z najlepszych lig świata. Wiadomo, że te mecze, w których grają Barcelona, Real Madryt, Sevilla i Atletico to są na styk - powiedział.
- Zmierzam do tego, że tam ta presja jest ogromna. Piszą i analizują każdą decyzję od poniedziałku do soboty. Mateu ma inny, unikatowy styl. Nikt nie jest w stanie tego powielić i naśladować - kontynuował.
- Jeżeli chodzi o zarządzanie, a znam jego zarządzanie, bo go słuchałem, widziałem i widzę na ćwiczeniach, to ma świetny kontakt z zawodnikami. Nie patrzę na decyzyjność, bo każdy może mieć lepszy, gorszy dzień czy decyzja, patrzę na to, jak go odbierają zawodnicy. Wiem, że zdania są podzielone, co do sytuacji [o braku karnego w meczu Walia - Ukraina - przyp. red], to tam nikt do niego nie miał pół pretensji. To jest sędzia z olbrzymim kredytem zaufania, trenerzy i piłkarze go bardzo szanują. Jako menadżer to jest topowy sędzia - podsumował Marciniak.
Cytowany fragment od [55:05]:
Przy okazji zachęcamy Was do subskrybowania nas TUTAJ, dzięki czemu będziecie na bieżąco z naszymi kolejnymi materiałami i programami, w których nie zabraknie fantastycznych gości.
Źródło: własne

Dyskusja 9