Szymon Marciniak już wrócił do pracy. Wyjazd do Egiptu i niezmiennie wysokie oceny

Szymon Marciniak już wrócił do pracy. Wyjazd do Egiptu i niezmiennie wysokie oceny
Fotoarena
Autor:Hubert Kowalczyk02 Sty 2023 | 21:46
Szymon Marciniak szybko wrócił do pracy po finale MŚ 2022. Polski arbiter skorzystał z przerwy w rozgrywkach Ekstraklasy i skorzystał z zaproszenia Egipcjan.
Szymon Marciniak zakończył 2022 rok jako bohater polskiej piłki. Arbiter otrzymał szansę prowadzenia finału mistrzostw świata, gdzie zebrał świetne recenzje.
Dalsza część tekstu pod wideo
15 dni później nasz sędzia wyruszył do Egiptu, aby poprowadzić spotkanie tamtejszej ligi. Taki ruch był możliwy dzięki regułom obowiązującym w Afryce oraz trwającej przerwy w rozgrywkach Ekstraklasy.
Szymon Marciniak otrzymał bowiem zaproszenie od Pyramids FC i Al Ahly. Pierwszy z zespołów zobowiązał się do opłacenia przyjazdu Polaka, co było zgodne z lokalnymi regułami.
Samo spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze i sędzia nie musiał podejmować wielu trudnych decyzji. Atmosfera zgęstniała jedynie w 60. minucie, gdy Al Ahly domagało się rzutu karnego po domniemanym zagraniu piłki ręką przez przeciwnika. Marciniak szybko uciął dyskusję i dalsza część meczu pozostała niezakłócona.
Wobec tego show polskiego sędziego skradł Amr El Solia. 32-latek zdobył dwie bramki i walnie przyczynił się do okazałego triumfu swojej ekipy - Pyramids przegrało aż 0:3 (0:1).
Warto dodać, że dziś Szymon Marciniak nie mógł skorzystać z pomocy swoich zwyczajowych współpracowników. Asystenci - Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz - zostali zastąpieni przez Radosława Siejkę i Adama Kupsika.
Źródło: własne

Dyskusja 0