Szymon Marciniak wraca do Ligi Mistrzów. Poprowadzi mecz po czterech miesiącach przerwy

Fotoarena
Szymon Marciniak znowu będzie prowadził mecz w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Polski arbiter został wyznaczony do rewanżowego spotkania Interu z FC Porto.
Szymon Marciniak cieszy się opinią jednego z najlepszych sędziów na świecie. Polski arbiter prowadził finał mistrzostw świata w Katarze i zebrał świetne recenzje.
Jednocześnie UEFA na pewien czas dała 42-latkowi swobodę, bowiem nie wyznaczała go do spotkań Ligi Mistrzów. Niedługo jednak Marciniak znowu pojawi się w tych prestiżowych rozgrywkach.
Oficjalnie ogłoszono, że Polak będzie opowiadał za przebieg spotkania Interu z FC Porto. To rewanżowe starcie w 1/8 finału - zaliczkę przed drugim meczem mają mediolańczycy, którzy wygrali 1:0.
Tym samym Marciniak wraca do Ligi Mistrzów po czterech miesiącach przerwy. W listopadzie 2022 roku poprowadził zawody między Tottenhamem i Marsylią.
Starcie FC Porto z Interem zaplanowano na 14 marca o godzinie 21:00. Jako asystenci wystąpią Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a sędzią technicznym będzie Paweł Raczkowski. Na sędziego VAR wyznaczony został Tomasz Kwiatkowski, a jego asystentem będzie Bartosz Frankowski.
Hubert Kowalczyk12 Mar 2023 · 12:32