Tak Alex Ferguson natchnął Manchester United do walki w finale Ligi Mistrzów. "To było inspirujące"

Tak Alex Ferguson natchnął Manchester United do walki w finale Ligi Mistrzów. "To było inspirujące"
COLORSPORT / PRESSFOCUS
Autor: Marcin Karbowski 26 gru 2021 | 07:12
Alex Ferguson w Boże Narodzenie obchodził 80. urodziny. Wes Brown, jeden z jego byłych piłkarzy w Manchesterze Unied, wskazał najlepszą odprawę, którą Szkot wygłosił w szatni "Czerwonych Diabłów".
Manchester United pod wodzą Fergusona dwa razy wygrał Ligę Mistrzów. W 1999 roku po pamiętnym dreszczowcu pokonał Bayern Monachium. W 2008 roku zwyciężył z Chelsea.
Dalsza część tekstu pod wideo
Brown zagrał w drugim z meczów - uzupełniał defensywę z Nemanją Vidiciem, Rio Ferdinandem i Patricem Evrą. Przygotowania do tamtego finału wspomina szczególnie dobrze.
- To była najlepsza odprawa Fergusona. Mówił o każdym piłkarzu, powiedział skąd przychodzili, co osiągnęli. Przesłanie dotyczyło grupy. Każdy z nas pochodził z innego miejsca, dorastał w inny sposób, ale wszyscy znaleźliśmy się w Manchesterze United. To było bardzo dobre, inspirujące - przyznał Brown.
Spotkanie Manchesteru United z Chelsea rozstrzygnęło się dopiero w rzutch karnych. Po dogrywce było 1:1. W konkursie jedenastek "Czerwone Diabły" wygrały 6:5.
- Mecz był prawdziwą bitwą. Ronaldo strzelił gola po moim dośrodkowaniu, wyrównał Lampard. Chelsea miała taką samą mentalność jak my. Nikt się nie poddawał, więc doszło do rzutów karnych - wspomina Brown.
- Ferguson zdjął mnie z boiska pod koniec dogrywki. Poczułem ogromną ulgę, bo nie wykonywałem rzutów karnych od 14. roku życia. To nie zawsze działa, ale tym razem wyszło. Anderson strzelił swojego karnego i wygraliśmy - podsumował były obrońca.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Daily Mail

Dyskusja 10