Tak Marokańczycy i Irańczycy żegnają się z mundialem! Remisy w meczach z faworytami! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Reprezentacja Maroka sensacyjnie zremisowała z Hiszpanią 2:2 po fantastycznym meczu! To było piękne pożegnanie z mundialem.
Mecz bardzo dobrze zaczął się dla reprezentantów Maroka. W 14. minucie wyszli na prowadzenie po golu Boutaiba.
Nie cieszyli się nim jednak zbyt długo, ponieważ już po chwili musieli wyjąć piłkę z własnej bramki po golu Isco. Kilka minut później Boutaib mógł strzelić drugą bramkę, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.
W dalszej fazie meczu bardzo mocno naciskali Hiszpanie, a blisko strzelenia gola byli m.in. Isco i Pique. Hiszpanie mieli także olbrzymie szczęście, bowiem piłka po strzale Amrabata trafiła w poprzeczkę bramki de Gei.
Wreszcie w 81. bramkę na 2:1 dla Maroka strzelił En-Nesyri.
W końcówce Hiszpanie zdołali jednak wyrównać za sprawą trafienia Aspasa.
To oznacza, że Hiszpania zajęła pierwsze miejsce w grupie i w 1/8 finału zagra z Rosją, a Maroko - czwarte.
* * * * *
W drugim meczu grupy B Portugalia zremisowała z Iranem 1:1. Ozdobą meczu był gol Quaresmy.
W spotkaniu zaimponowała gra Iranu, który wyprowadzał groźne kontry. Tuż przed przerwą świetnym strzałem popisał się za to Quaresma. Skrzydłowy zbiegł do środka i uderzeniem zewnętrzną częścią stopy umieścił piłkę w siatce.
Kilka minut po przerwie mogło być już 2:0. Cristiano Ronaldo nie wykorzystał jednak rzutu karnego. W końcówce spotkania wydaje się, że Ronaldo powinien wylecieć z boiska za uderzenie rywala. Sędzia jednak go oszczędził i pokazał mu tylko żółtą kartkę.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1, gdyż w końcówce Irańczycy wyrównali po golu z rzutu karnego. Tym samym mistrzowie Europy zajęli drugie miejsce w grupie i w 1/8 finału zagrają z Urugwajem. Iran zajął zaś trzecie miejsce.