Tak Robert Lewandowski działał ws. odwołania meczu z Rosją. "Już w piątek obdzwonił większość kolegów"

Tak Robert Lewandowski działał ws. odwołania meczu z Rosją. "Już w piątek obdzwonił większość kolegów"
Pressfocus/Paweł Andriachiewicz
Autor: Maciej Pietrasik 2 mar 2022 | 09:32
Reprezentacja Polski nie zagra z Rosją w barażach o mundial w Katarze. W dużej mierze jest to zasługa PZPN-u oraz samych kadrowiczów. O szczegółach na kanale "Po Gwizdku" opowiedział Sebastian Staszewski.
Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę "Sborną" wykluczono z walki o grę na najbliższych mistrzostwach świata. Początkowo FIFA chciała rozegrać spotkanie na neutralnym gruncie, ale spotkało się to ze sprzeciwem.
Dalsza część tekstu pod wideo
PZPN rozpoczął zdecydowaną akcję, która zaowocowała zawieszeniem Rosjan w światowych strukturach. Przyczynili się do tego także sami piłkarze, wydając zdecydowane oświadczenie. O szczegółach ich działań Sebastian Staszewski opowiedział na kanale

"Po Gwizdku".
- Trzeba podkreślić i pochwalić rolę polskich piłkarzy. Robert Lewandowski już w piątek osobiście obdzwonił większość reprezentacji Polski. Pytał o nastroje kolegów i o to czy godzą się na to, aby nie grali z Rosjanami - ujawnił Staszewski.
- Pytał o ich przemyślenia i był jednym z liderów tego ruchu. Innym był Kamil Glik, który jako pierwszy polski piłkarz wrzucił w swoich mediach społecznościowych wyraz poparcia dla walczącej, niepodległej Ukrainy - dodał.
- Co ciekawe, jednym z tych liderów był także Jan Bednarek. To on skrzyknął całą grupę młodych piłkarzy, swoich rówieśników i kolegów. Był tym najbardziej aktywnym i odegrał kluczową rolę w zebraniu młodych graczy oraz zachęceniu ich do dołączenia do tej akcji - powiedział.
- Trzeba przyznać, że na samym końcu była to niemal jednogłośna decyzja polskich zawodników. Nawet Grzegorz Krychowiak czy Maciej Rybus, którzy przecież mieszkają w Rosji, się do niej dołączyli. Na pewno nie była to dla nich prosta decyzja - zakończył.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Po Gwizdku