Talent z Lechii Gdańsk zbiera się do wyjazdu. Chcą go kluby z Anglii [NASZ NEWS]

Talent z Lechii Gdańsk zbiera się do wyjazdu. Chcą go kluby z Anglii [NASZ NEWS]
Dziurek / shutterstock.com
Autor: Tomasz Włodarczyk 5 sie 2020 | 13:29
Tomasz Makowski bliski opuszczenia Lechii Gdańsk. Piłkarzem interesują się kluby z Wysp Brytyjskich - między innymi Barnsley i Luton Town.
Wydaje się, że przygoda 21-latka z PKO Ekstraklasą dobiega końca. Środkowy pomocnik bardzo rozwinął się w ostatnich latach pod okiem Piotra Stokowca. Jest podstawowym zawodnikiem Lechii w barwach której rozegrał przez dwa sezony aż 64 mecze (3 gole i 2 asysty). Wygląda na dojrzałego i ukształtowanego zawodnika. Gotowego, aby spróbować swoich sił za granicą.
Dalsza część tekstu pod wideo
Makowski może powoli rozglądać się za pojemnymi walizkami, bo coraz więcej klubów o niego pyta. Szczególnie wzbudza zainteresowanie na Wyspach Brytyjskich - wstępne propozycje płyną głównie z The Championship.
O piłkarza pyta m.in. Barnsley, które według "Przeglądu Sportowego" przyglądało się również Michałowi Nalepie, a także Luton Town. Oba do końca walczyły o utrzymanie na zapleczu Premier League. Ostatecznie udało się uratować przed spadkiem. Barnsley zajęło 21., a Luton 19. miejsce w tabeli.
Makowski wpadł w oko skautom z Wysp, bo pasuje do profilu defensywnego pomocnika w tak wymagającej fizycznie lidze jak The Championship. Jest wybiegany, twardy i silny. Ma dobre warunki fizyczne. Dlatego nie zdziwimy się, jeśli wybierze akurat ten kierunek. Anglia może przypaść mu do gustu, gdy spojrzy na to, jak rozwinęła się kariera Mateusza Klicha.
Od Klicha jest młodszy o dziewięć lat. W The Championship może się jeszcze bardzo rozwinąć, a stamtąd już bardzo blisko, aby zrobić skok o półkę wyżej. Do wymarzonej Premier League.
author picture

Tomasz Włodarczyk

Spodobał Ci się tekst tego autora?

Czytaj kolejne
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: własne