W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Tenis. Australian Open groźne dla zdrowia. "To niesprawiedliwe, że zmuszają nas do gry w takich warunkach"

Dalila Jakupović
Źródło zdjęcia: Screen z Twittera

Panujące w Australii pożary sprawiają, że jakość powietrza w Melbourne od dłuższego czasu jest bardzo zła. Organizatorzy tenisowego Australian Open nie mają jednak zamiaru odwoływać turnieju, choć już w eliminacjach pojawiły się spore problemy. Mecze przekładano, a niektórzy tenisiści nie ustrzegli się problemów ze zdrowiem. Protesty słyszalne są coraz głośniej.

Choć wielkoszlemowy Australian Open startuje dopiero w poniedziałek, to trwają już eliminacje do turnieju głównego. We wtorek, gdy rozgrywane były pierwsze mecze, ich start został przesunięty o godzinę ze względu na złą jakość powietrza w Melbourne. W środę gry przesunięto o trzy godziny, a większość spotkań i tak musiała zostać odwołana ze względu na opady deszczu.

To dym jest jednak zdecydowanie większym problemem. We wtorek boleśnie przekonała się o tym Dalila Jakupović. W pewnym momencie meczu pierwszej rundy eliminacji Słowenka zaczęła kaszleć i nie była w stanie kontynuować gry. Musiała zejść z kortu i poddać mecz, choć była bardzo bliska zwycięstwa. Gdy schodziła z kortu, w jej oczach widać było łzy.

- Nie mam astmy, nigdy nie miałam problemów z oddychaniem. W rzeczywistości lubię upał, ale dzisiaj nie mogłam oddychać. To niesprawiedliwe, że zmuszają nas do gry w takich warunkach, nie jest to dla nas zdrowe, ale nic nie możemy zrobić - powiedziała po meczu.

W najbliższych dniach sytuacja ma się nieco poprawić - pomóc powinny opady deszczu. Przy nich także nie da się co prawda rywalizować na większości kortów (tylko największe obiekty są zadaszone), lecz gdy przestanie padać, jakość powietrza powinna być nieco lepsza. Na razie australijskie władze ostrzegają obywateli, aby ci w miarę możliwości nie wychodzili z domów.

Źródło: BBC/Serwis na zewnątrz
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Darmowy zakład 29 PLN + Cashback 31 PLN + Bonus 1200 PLN. Kod: MEGABONUS

Potrójny bonus powitalny o łącznej wartości 1145 PLN.

Zakład bez ryzyka 100 PLN i "Pakiet Pudziana" 3000 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Mateusz Borek poleca: Bukmacher ETOTO zamienia 100zł na 300zł

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.