Tenis. Hubert Hurkacz nie dał rady Gaelowi Monfilsowi. Gładka porażka Polaka

Hubert Hurkacz nie dał rady Gaelowi Monfilsowi. Gładka porażka Polaka
Mai Groves/Shutterstock
Hubert Hurkacz nie zagra w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. Polak w III rundzie gładko przegrał z Gaelem Monfilsem 4:6, 0:6.
Mecz zaczął się nieźle dla Hurkacza, który już w drugim gemie był blisko przełamania Francuza. Szansy nie wykorzystał, ale do stanu 4:4 prowadził z rywalem wyrównaną grę. Wówczas Monfils łatwo wygrał swój gem serwisowy, a następnie przełamał Hurkacza na wagę zwycięstwa w całym secie.
Drugi set nie miał większej historii. Warunki na korcie dyktował Francuz, który dość łatwo wygrywał kolejne gemy. Hurkacz z kolei grał pasywnie, popełniał sporo prstych błędów, w konsekwencji czego przegrał aż 0:6.
Polak w Montrealu wywalczył 90 punktów do rankingu ATP. Dzięki temu w poniedziałek pierwszy raz znajdzie się w czołowej "40" tego zestawienia.
Hubert Hurkacz - Gael Monfils 4:6, 0:6
Kamil Kaczmarek09 Aug 2019 · 07:02
Źródło: Sportowe Fakty