Tenis. Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Rzymie. Miłe złego początki dla Polaka

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Rzymie. Miłe złego początki dla Polaka
Mai Groves / shutterstock.com
Hubert Hurkacz przegrał w III rundzie turnieju ATP w Rzymie. Polak w trzech setach pokonał Diego Schwartzmana.
Hurkacz mecz rozpoczął od udanego gema - nie oddał w nim rywalowi ani jednej piłki. Była to zapowiedź całego udanego seta w wykonaniu Polaka. Jego kluczowym momentem była szósta odsłona, w której polski tenisista przełamał Schwartzmana. Pierwszą partię wygrał 6:3.
Drugi set należał do Argentyńczyka. Schwartzman przełamał Hurkacza już w czwartym gemie. Polak nie wrócił do gry - przegrał 2:6.
Decydująca partia była bardzo emocjonująca. Wydawało się, że Hurkacz znajduje się w bardzo dobrej sytuacji. Polak przełamał rywala już w czwartym gemie, a następnie powiększył przewagę przy własnym podaniu. Choć prowadził nawet 4:2, to mecz przegrał. Na korcie zaczął dominować Schwartzman, który wygrał cztery gemy z rzędu. Piętnasty tenisista rankingu zakończył spotkanie przy drugiej okazji.
Hubert Hurkacz - Diego Schwartzman 6:3, 2:6, 4:6
Marcin Karbowski18 Sep 2020 · 20:20