Tenis. Naomi Osaka mistrzynią US Open. Wielki powrót Japonki

Naomi Osaka mistrzynią US Open. Wielki powrót Japonki
lev radin / shutterstock.com
Naomi Osaka wygrała US Open. Japonka pokonała Wiktorię Azarenkę 1:6, 6:3, 6:3.
Począte meczu należał do Białorusinki. Azarenka na wygranie pierwszego seta potrzebowała zaledwie 27 minut. Osace oddała tylko jednego gema.
31-latka kontynuowała dobrą grę także w kolejnej odsłonie. Rywalkę przełamała już w drugim gemie. Wydawało się wówczas, że jest na dobrej drodze do szybkiego wygrania finału.
Tak jednak się nie stało, bo nagle przebudziła się Osaka. Japonka sprawnie odrobiła straty i zaczęła dominować na korcie. Drugiego seta wygrała do trzech.
Osaka kontynuowała skuteczną grę także na początku decydującego seta. Azarenkę przełamała w czwartym gemie, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:1. W dodatku w kolejnej odsłonie wyszła ze sporych problemów. Choć Azarenka prowadziła już 40-0, to nie potrafiła wygrać gema.
Białorusinka walczyła jednak do końca. Wzięła dwa kolejne gemy i podawała na 4:4, ale Osaka zdołała ją przełamać. Niedługo później Japonka postawiła kropkę nad "i".
Dla 22-latki to już drugi tytuł mistrzyni US Open. Poprzednio amerykański turniej wygrała w 2018 roku. Japonka ma na koncie też sukces w Australian Open.
Naomi Osaka - Wiktoria Azarenka 1:6, 6:3, 6:3
Marcin Karbowski13 Sep 2020 · 07:05
Źródło: onet.pl