Tenis. Roger Federer odpadł z US Open. Przegrał z 78. zawodnikiem świata!

Roger Federer odpadł z US Open. Przegrał z 78. zawodnikiem świata!
Leonard Zhukovsky/Shutterstock
Roger Federer nie wygra US Open! Słynny Szwajcar odpadł w ćwierćfinale o pięciosetowym boju z Grigorem Dimitrowem.
Spotkanie zaczęło się dobrze dla Federera, który dość pewnie wygrał pierwszego i trzeciego seta. Bułgar nie zamierzał się jednak poddawać i wygrał czwartą partię. Gra była dość nerwowa. Lepiej zaczął Federer, który prowadził 2:0, ale niedługo stracił całą przewagę. W końcówce problemy miał też Dimitrow, który musiał obronić aż pięć break-pointów.
Na końcowe rozstrzygnięcie wpływ miały problemy zdrowotne Federera, który przed rozstrzygającą partią poprosił o przerwę medyczną. Po interwencji fizjoterapeuty grał słabo, popełniał dużo błędów, nie nadążał za zagraniami rywala. Po dziesięciu minutach przegrywał aż 0:4! Tak dużej straty nie był już w stanie odrobić.
Dimitrow pierwszy raz zagra w półfinale US Open. Jego rywalem będzie Danił Miedwiediew.
Grigor Dimitrow - Roger Federer 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2
Marcin Karbowski04 Sep 2019 · 08:37
Źródło: Sportowe Fakty