Tenis. Simona Halep mistrzynią Wimbledonu! Serena Williams nie miała żadnych szans

Simona Halep mistrzynią Wimbledonu! Serena Williams nie miała żadnych szans
Samjaw/Shutterstock
Simona Halep mistrzynią Wimbledonu! Rumunka w finale zmiotła z kortu Serenę Williams. Cały mecz trwał zaledwie 57 minut!
Halep przełamała Amerykankę już w pierwszym gemie meczu. To była zapowiedź przebiegu całego finału. Rumunka praktycznie nie popełniała błędów, a słabo biegająca Williams miała spore problemy, by dorównać jej poziomem gry. W pierwszym secie 27-latka oddała wielkiej rywalce tylko dwa gemy.
Początek drugiego seta był wyrównany, ale tylko do stanu 2:2. Później rządziła już perfekcyjnie broniąca się Halep, która wygrała cztery gemy z rzędu.
Dla Halep to drugi wielkoszlemowy tytuł w karierze. W zeszłym roku rumuńska tenisistka wygrała French Open. Dla Williams to trzecia z rzędu porażka w finale Wielkiego Szlema. Amerykanka rok temu przegrała na Wimbledonie z Angelique Kerber, a w US Open - z Naomi Osaką.
Simona Halep - Serena Williams 6:2, 6:2
Kamil Kaczmarek13 Jul 2019 · 16:50
Źródło: Sportowe Fakty