Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Tenis. Simona Halep mistrzynią Wimbledonu! Serena Williams nie miała żadnych szans

Simona Halep
Źródło zdjęcia: Samjaw/Shutterstock

Simona Halep mistrzynią Wimbledonu! Rumunka w finale zmiotła z kortu Serenę Williams. Cały mecz trwał zaledwie 57 minut!

Halep przełamała Amerykankę już w pierwszym gemie meczu. To była zapowiedź przebiegu całego finału. Rumunka praktycznie nie popełniała błędów, a słabo biegająca Williams miała spore problemy, by dorównać jej poziomem gry. W pierwszym secie 27-latka oddała wielkiej rywalce tylko dwa gemy.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale tylko do stanu 2:2. Później rządziła już perfekcyjnie broniąca się Halep, która wygrała cztery gemy z rzędu.

Dla Halep to drugi wielkoszlemowy tytuł w karierze. W zeszłym roku rumuńska tenisistka wygrała French Open. Dla Williams to trzecia z rzędu porażka w finale Wielkiego Szlema. Amerykanka rok temu przegrała na Wimbledonie z Angelique Kerber, a w US Open - z Naomi Osaką.

13 lip 2019 | 17:03
Damski tenis to dno całym szacunkiem. Kto to ogląda :D Męskie rywalizację to emocje i walka.
-7
Damski tenis to dno z całym szacunkiem. Kto to ogląda :D Męskie rywalizację to emocje i walka. Co tu porównywać do finały Federer Novak, albo jak z nimi gra Nadal.
13 lip 2019 | 17:42
+7
Nie zgadzam się. Damski tenis się bardzo przyjemnie ogląda.. A jak Williams przegrywa to dopiero
13 lip 2019 | 20:26
+1
Ja uważam inaczej, mało trochę emocji jest moim zdaniem, mało charyzmatyczne zawodniczki. Co turniej wielkoszlemowy to całkowicie inne zawodniczki grają w ćwierćfinałach, nie ma tu gwiazd. Przypadkowe wyniki liderka zaraz odpada, wice liderka w 1 rundzie. Poziom wyrównany pod tym względem bo zawodniczki z 6 dziesiątki grają w ćwerćfinałach, nawet i w półfinałach. Nie ma liderek i gwiazd. Serena ma 38 lat, wygrała turniej chyba US Open jak była w ciąży. Ona jak będzie chciało jej się trenować to i w wieku 45 lat ma szanse wygrywać.
13 lip 2019 | 22:33