Tenis. Sofia Kenin mistrzynią Australian Open! Życiowy sukces Amerykanki

Sofia Kenin mistrzynią Australian Open! Życiowy sukces Amerykanki
Twitter
Sporą niespodzianką zakończył się kobiecy turniej Australian Open. W Melbourne najlepsza okazała się Sofia Kenin. Amerykanka w finale pokonała Garbine Muguruzę, mimo porażki w pierwszym secie. Jest to największy sukces w jej karierze.
Do tej pory Sofia Kenin nie należała do ścisłej światowej czołówki. Amerykanka zajmowała co prawda 15. miejsce w światowym rankingu, lecz w turniejach wielkoszlemowych nie osiągała do tej pory zbyt dobrych wyników. Przed tegorocznym Australian Open nigdy nie była nawet w ćwierćfinale.
Faworytką finału była Garbine Muguruza. Hiszpanka plasuje się w rankingu WTA niżej od dzisiejszej rywalki, ale w przeszłości była już numerem jeden światowego tenisa, wygrywała między innymi Roland Garros oraz Wimbledon. Spotkanie z Kenin rozpoczęła zdecydowanie lepiej. W pierwszym secie okazała się lepsza o jedno przełamanie i wygrała 6:4.
Kolejne dwie partie należały jednak do Amerykanki. Kenin przejęła inicjatywę i całkowicie zdominowała rywalkę. W drugim i trzecim secie zdobyła po dwa przełamania, a sama ani razu nie straciła serwisu. W efekcie Amerykanka zwyciężyła w całym meczu 6:4, 2:6, 2:6 i mogła świętować pierwszy wielkoszlemowy tytuł.
Dzięki zwycięstwu w Melbourne Kenin otrzyma aż 2000 punktów do rankingu WTA. To sprawi, że w poniedziałek po raz pierwszy znajdzie się w czołowej dziesiątce - będzie zajmować siódme miejsce. Liderką pozostanie Ashleigh Barty, która przegrała z Kenin w półfinale.
Maciej Pietrasik01 Feb 2020 · 12:10