Tenis. Turniej marzeń Igi Świątek wciąż trwa! Polka zagra w półfinale Roland Garros [WIDEO]

Turniej marzeń Igi Świątek wciąż trwa! Polka rozbiła kolejną rywalkę i zagra w półfinale Roland Garros [WIDEO]
własne
Iga Świątek wykorzystała wielką szansę i awansowała do półfinału wielkoszlemowego Roland Garros. Polka wciąż pozostaje bez straty seta w całym turnieju. We wtorkowy wieczór rozbiła włoską kwalifikantkę, Martinę Trevisan, 6:3, 6:1. Teraz zmierzy się z Nadią Podoroską.
Iga Świątek na kortach w Paryżu prezentuje się wręcz fenomenalnie. W singlu Polka pokonała między innymi finalistkę sprzed roku, Marketę Vondrousovą, a także wiceliderkę światowego rankingu, Simonę Halep. Według bukmacherów stała się nawet faworytką do końcowego triumfu.
Wielkoszlemowy ćwierćfinał to jednak teren, na który 19-latka wkroczyła po raz pierwszy. Jej rywalką była bardziej doświadczona, ale zdecydowanie niżej notowana Martina Trevisan. Włoszka musiała przebijać się przez trzystopniowe eliminacje i okazała się jedną z największych rewelacji turnieju.
Początek był dość nerwowy w wykonaniu Świątek. Polka nie mogła wstrzelić się w kort, a rywalka z uśmiechem na ustach wygrywała kolejne punkty. To ona jako pierwsza wywalczyła przełamanie i wyszła dzięki temu na prowadzenie 3:1.
Na szczęście nasza tenisistka szybko odzyskała właściwy rytm. Efekt był po prostu fenomenalny - osiem wygranych gemów z rzędu i bardzo komfortowe prowadzenie w całym spotkaniu. Na precyzyjną grę Polki Trevisan nie mogła znaleźć odpowiedzi.
W efekcie po niespełna godzinie rywalizacji na tablicy wyników widniał rezultat 6:3, 3:0. Wygrana w pierwszym secie, przewaga podwójnego przełamania w drugim - to zaliczka, jakiej roztrwonić już nie wypadało.
Trevisan stać było na jeszcze jeden zryw. Wygrała gema przy podaniu Polki, przy własnym podaniu prowadziła 30-0. Później zaczęła jednak popełniać błędy i w efekcie przewaga Świątek znów wzrosła.
Niedługo później 19-latka mogła świętować kolejny wielki sukces, jakim jest niewątpliwie awans do wielkoszlemowego półfinału. Ostatecznie po godzinie i 18 minutach Polka zwyciężyła 6:3, 6:1.
Na dodatek w półfinale czekać będzie kolejna tenisistka z kwalifikacji - Nadia Podoroska. Argentynka sprawiła we wtorek wielką sensację, eliminując z turnieju rozstawioną z numerem trzy Elinę Switolinę. Ze Świątek jeszcze nigdy nie grała.