Tenis. Wielki sukces Magdy Linette. Zagra w finale turnieju w Hua Hin!

Wielki sukces Magdy Linette. Zagra w finale turnieju w Hua Hin!
Mai Groves/Shutterstock
Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA w Hua Hin. W półfinale odprawiła w dwóch setach Marię Tig z Rumunii.
Bardziej zacięty był pierwszy set. Linette rozpoczęła go od prowadzenia 3:1, ale później w jej grze coś się zacięło. Polka przegrała cztery gemy z rzędu. Na szczęście wróciła do dobrej gry w kluczowym momencie - odwróciła losy partii wygrywając cztery kolejne odsłony. W całym secie zwyciężyła 7:5.
Druga partia długo układała się po myśli Linette, która prowadziła już 5:2. Gdy wydawało się, że mecz powoli zmierza do końca, do głosu doszła Tig. Rumunka wygrała dwa gemy z rzędu. Na więcej nie było jej stać. Linette cały mecz zakończyła przełamaniem.
Dla Linette będzie to czwarty finał turnieju głównego cyklu. Jeśli wygra, to awansuje na 33. miejsce w rankingu WTA.
Magda Linette (Polska, 5) - Patricia Maria Tig (Rumunia) 7:5, 6:4
Marcin Karbowski15 Feb 2020 · 13:39
Źródło: Sportowe Fakty