"To diament. Ma wrodzone umiejętności". Luis Enrique zachwycony piłkarzem PSG

"To diament. Ma wrodzone umiejętności". Luis Enrique zachwycony piłkarzem PSG
pressinphoto / press focus
Luis Enrique od tego sezonu odpowiada za wyniki Paris Saint-Germain. Wielkie wrażenie na hiszpańskim szkoleniowcu zrobił Warren Zaire-Emery, który staje się coraz ważniejszą postacią w drużynie mistrzów Francji.
17-letni środkowy pomocnik dość niespodziewanie stał się jednym z filarów stołecznego zespołu. Znakomicie zastępuje Marco Verrattiego, który przeniósł się na Bliski Wschód.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zaire-Emery od pierwszej minuty rozpoczynał niemal wszystkie spotkania PSG w tym sezonie. Ostatnio wpisał się na listę strzelców w starciach z Brestem oraz Montpellier.
Piłkarzem zachwycony jest Luis Enrique. Hiszpański szkoleniowiec na ostatniej konferencji prasowej nie szczędził komplementów swojemu podopiecznemu.
- Warren Zaire-Emery to diament. Wie, gdzie się ustawić na boisku. Właśnie to wyróżnia świetnych zawodników - podkreślił Enrique.
- Łatwo jest trenować takiego zawodnika jak on. Wszystko dzięki jego wrodzonym umiejętnościom. Jedną z jego najlepszych cech jest pokora. Kocham go! - stwierdził.
Zaire-Emery w tym sezonie zaliczył dotąd 13 oficjalnych występów w barwach PSG. Zdobył dwie bramki i zaliczył pięć asyst. "Transfermarkt" wycenia go na 50 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik06 Nov 2023 · 18:11
Źródło: Fabrizio Romano

Przeczytaj również