Ryan Giggs w olbrzymich tarapatach! Walijska federacja zareagowała na zarzuty wobec byłej gwiazdy

Ryan Giggs w olbrzymich tarapatach! Walijska federacja zareagowała na zarzuty wobec byłej gwiazdy
Łukasz Laskowski / Press Focus
Walijski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję ws. Ryana Giggsa. 47-latek w związku z aktem oskarżenia przedstawionym przez prokuraturę został odsunięty od prowadzenia drużyny narodowej podczas mistrzostw Europy.
O problemach Giggsa głośno zrobiło się w listopadzie zeszłego roku. Wówczas selekcjoner reprezentacji Walii został zatrzymany przez policję.
Dalsza część tekstu pod wideo
47-latek miał miał naruszyć nietykalność cielesną swojej partnerki. Były zawodnik został przesłuchany, a następnie zwolniony za kaucją. Sprawa ma jednak ciąg dalszy.
Pierwotnie walijska federacja tymczasowo odsunęła Giggsa od prowadzenie drużyny narodowej. Dziś poinformowano o tym, że szkoleniowca zastąpi Robert Page, czyli dotychczasowy asystent.
Ma to związek z działaniami prokuratury. Była gwiazda Manchesteru United oficjalnie została oskarżona o napaść na 36-letnią kobietę oraz przetrzymywanie drugiej osoby. 47-latek ma stawić się przed sądem w środę 28 kwietnia.
To oznacza, że Giggs nie poprowadzi Walii na zbliżających się mistrzostwach Europy. Na tym prestiżowym turnieju Wyspiarze zagrają z Włochami, Turcją oraz Szwajcarią.
Redakcja meczyki.pl
Daniel Makarewicz23 Apr 2021 · 18:17
Źródło: BBC

Przeczytaj również