"To najlepszy bramkarz w lidze". Legendarny trener zachwycony Marcinem Bułką. Piękne słowa o Polaku

"To najlepszy bramkarz w lidze". Legendarny trener zachwycony Marcinem Bułką. Piękne słowa o Polaku
LIONEL URMAN/SIPA/PressFocus
Marcin Bułka błyszczy w tym sezonie Ligue 1. Polski bramkarz jest liderem pod względem liczby zachowanych czystych kont. Teraz nad golkiperem rozpływa się sam Raymond Domenech.
W letnim okienku transferowym Marcin Bułka został wykupiony przez OGC Nice z PSG za dwa miliony funtów. Inwestycja ta szybko zwróciła się klubowi z Lazurowego Wybrzeża.
Dalsza część tekstu pod wideo
24-latek zachował już osiem czystych kont w 11 meczach tego sezonu Ligue 1. To najlepszy wynik wśród wszystkich bramkarzy. Dla przykładu Gianluigi Donnarumma może pochwalić się pięcioma spotkaniami na zero z tyłu.
Tak dobra dyspozycja Bułki sprawia, że znajduje się on na ustach nie tylko kibiców, ale i ekspertów. Swój głos w sprawie golkipera zabrał teraz Raymond Domenech.
- Bułka w każdym aspekcie spisuje się bardzo dobrze. Dobrze gra na linii, przed nią, jak trzeba to i karnego obroni. Albo nawet dwa. Ma taki… powiedziałbym "piekielny" charakter. Widać, że chce wpływać na grę. Nie tylko samymi interwencjami, ale i zachowaniem. Tym jak reaguje na boiskowe wydarzenia. Podoba mi się ten jego styl. Nawet bardzo - stwierdził słynny trener.
- Mówimy o bramkarzu, który nie ma w trakcie meczu po kilkanaście interwencji, jak ci z zespołów, które są niżej w tabeli. A wbrew pozorom to wcale nie jest taki handicap dla golkipera. Bułka ma 2-3 interwencje przez 90 minut, ale wtedy jest tam, gdzie być powinien. Nie daje się uśpić, mimo tego że przez większość czasu gra nie toczy się pod jego bramką - dodał.
- Czy to najlepszy obecnie bramkarz Ligue 1? Trudno, żebym uważał inaczej - podsumował w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".
Domenech pozostaje na emeryturze od 2021 roku, gdy rozstał się z Nantes. Wcześniej prowadził reprezentację Francji oraz Olympique Lyon.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk09 Nov 2023 · 17:00
Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również