"To nie jest dobre rozwiązanie dla futbolu". Szef UEFA krytykuje FIFA

"To nie jest dobre rozwiązanie dla futbolu". Szef UEFA krytykuje FIFA
screen youtube
Aleksander Cerferin krytykuje FIFA. Jego zdaniem rozgrywanie mistrzostw świata zimą jest nie do pomyślenia.
Decyzja FIFA o przyznaniu prawa organizacji mistrzostw świata Katarowi wywołała wielkie kontrowersje. Powodem była także konieczność przesunięcia imprezy na listopad i grudzień. Przez upały niemożliwe było rozegranie mundialu w tradycyjnym terminie czerwcowo-lipcowym.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wydaje się, że sytuacja powtórzy się w 2034 roku. Gospodarzem mistrzostw będzie wtedy Arabia Saudyjska. Ceferin już teraz ubolewa z tego powodu.
- Zimowe mistrzostwa świata to nie jest dobre rozwiązanie dla futbolu i nierozsądnym byłoby to powtarzać - powiedział Ceferin..
- Myślę, że sposób, w jaki wpływają na harmonogram całego sezonu, w tym rozgrywek ligowych i pucharowych w poszczególnych krajach, jest tutaj kluczowy - dodał szef UEFA.
Zmiana terminu mistrzostw świata rozbiła tradycyjny piłkarski kalendarz i spowodowała niezwykłe natężenie gier. Eksperci twierdzą, że piłkarze płacą za to kontuzjami do tej pory.
Dwie kolejne edycje mistrzostw świata mają zostać rozegrane latem. W 2026 roku turniejem podzielą się Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada. Cztery lata później mecze będą się odbywać w Hiszpanii, Portugalii, Maroku, Urugwaju, Argentynie i Paragwaju.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski04 Dec 2023 · 13:53
Źródło: onet.pl

Przeczytaj również