To on ma zastąpić Thiago Silvę w Chelsea. Anglicy poważnie zainteresowani liderem ekipy Xabiego Alonso

To on ma zastąpić Thiago Silvę w Chelsea. Anglicy poważnie zainteresowani liderem ekipy Xabiego Alonso
Shutterstock.com
Chelsea powoli przygotowuje się do rozstania z Thiago Silvą. Christian Falk twierdzi, że miejsce bardzo doświadczonego Brazylijczyka może zająć Jonathan Tah.
Thiago Silva dołączył do Chelsea w 2020 roku na zasadzie wolnego transferu z PSG. Chociaż środkowy obrońca już wtedy był dość wiekowy, to został niekwestionowanym liderem "The Blues".
Dalsza część tekstu pod wideo
W ostatnich tygodniach dyspozycja reprezentanta Brazylii jest jednak nieco gorsza. 39-latek nie zawsze jest w stanie nadążyć za rywalami i częściej zdarzają mu się błędy w ustawieniu. Co więcej, jego umowa niebawem wygaśnie.
Bieżący kontrakt weterana obowiązuje tylko do 30 czerwca 2024 roku. Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby miał zostać przedłużony, tym bardziej, że londyńczycy rozpoczęli już poszukiwania ewentualnego następcy.
Według Christiana Falka w grę wchodzi sprowadzenie Jonathana Taha z Bayeru Leverkusen. Niemiec ma w swojej umowie, obowiązującą do połowy 2025 roku, niezdefiniowaną klauzulę odstępnego.
Potencjalna przeprowadzka cenionego stopera byłaby możliwa po zakończeniu bieżącego sezonu. Obecnie bowiem Tah jest skupiony na walce o tytuł Bundesligi - "Aptekarze" Xabiego Alonso mają trzy punkty zapasu nad Bayernem, lecz monachijczycy rozegrali jeden mecz mniej.
Do tej pory 27-latek zaliczył 225 występów w lidze niemieckiej. W bieżącym sezonie zagrał w 18 meczach i strzelił cztery gole. Portal "Transfermarkt" wycenia go na 20 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk06 Dec 2023 · 15:56
Źródło: Christian Falk

Przeczytaj również