To z nimi Lech Poznań zagra o Ligę Mistrzów. Odkryto karty dotyczące potencjalnych rywali "Kolejorza"

To z nimi Lech Poznań zagra o Ligę Mistrzów. Odkryto karty dotyczące potencjalnych rywali "Kolejorza"
Press Focus
Autor: Hubert Kowalczyk 13 Cze 2022 | 14:36
Już w najbliższy wtorek Lech Poznań pozna swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Na ten moment wiadomo, na jakich rywali "Kolejorz" może trafić. Karty w tej sprawie odkrył Jan Sikorski.
W minionym sezonie Lech Poznań zdobył mistrzostwo Polski. Podopieczni Macieja Skorży triumfowali przed Rakowem Częstochowa, Pogonią Szczecin oraz Lechią Gdańsk.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tym samym "Kolejorz" jest jedynym polskim klubem, który weźmie udział w eliminacjach do tegorocznej Ligi Mistrzów. Swoje zmagania poznaniacy rozpoczną od pierwszej rundy.
Swojego pierwszego rywala poznają już w najbliższy czwartek, czyli 14 czerwca. Dzień później wyłoni się potencjalny przeciwnik ekstraklasowego klubu na kolejnym etapie eliminacji.
Jan Sikorski, specjalista od spraw dotyczący rankingu UEFA, ujawnił, z kim Lech może rozpocząć swoją przygodę w europejskich pucharach. Między wskazanymi klubami łatwo dostrzec wyraźną dysproporcję.
Z informacji wspomnianego eksperta wynika, że "Kolejorz" zmierzy się z klubem z następującej listy: Karabach Agdam, Sheriff Tiraspol, Slovan Bratysława, Lincoln Red Imps, Shamrock Rovers.
Warto również nadmienić, że pary z udziałem Karabachu i Sheriffa są rozstawione w drugiej rundzie.
Źródło: Jan Sikorski

Dyskusja 42