Tomasz Kaczmarek chwali nowego piłkarza Lechii Gdańsk. "To gracz z olbrzymim potencjałem"

Tomasz Kaczmarek chwali nowego piłkarza Lechii Gdańsk. "To gracz z olbrzymim potencjałem"
Marta Badowska / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 19 cze 2022 | 22:56
Dominik Piła, który poprzedni sezon spędził w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, obecnie trenuje już z Lechią Gdańsk. Szkoleniowiec zespołu z Trójmiasta jest pod wrażeniem jego umiejętności.
Gdańszczanie przygotowania do sezonu 2022/2023 rozpoczęli od obozu w Cetniewie. Tomasz Kaczmarek jest bardzo zadowolony z tego, jak do tej pory pracowali jego podopieczni.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Pierwszy tydzień obozu uważam za przepracowany bardzo solidnie. Obozy zawsze przebiegają podobnie, to jest po prostu inna faza sezonu. Jest to przede wszystkim budowanie formy, ale dla niektórych zawodników możliwość, aby się pokazać - powiedział Kaczmarek w rozmowie z oficjalną stroną Lechii.
- Dla innych to czas, żeby się jak najlepiej przygotować. Jest to również idealny moment, aby nad różnymi tematami boiskowymi intensywniej popracować, ale ogólnie jest to czas bez presji, bez takiej dodatkowej adrenaliny. Ja osobiście bardzo lubię ten czas - przyznał.
- Dla mnie najważniejsze jest to, że akademia, że nasz klub, jest w stanie tych młodych zawodników przygotować. Najpierw oczywiście zrekrutować, wyselekcjonować, niejako stworzyć tych zawodników, żeby byli gotowi do występów w pierwszym zespole. To są na pewno zawodnicy z takim potencjałem - podkreślił.
- Wiadomo, początki są zawsze trudne. Tak samo Kuba Kałuziński był pierwszy raz na obozie 3 lata temu, a Filip Koperski 2 lata temu. To jest całkowicie naturalne. Teraz muszą być przez nas jak najlepiej przygotowani i w przyszłości ta droga będzie polegała na tym, że będą u mnie jak najwięcej trenowali. Kluczowe dla nich będą mecze w drugim zespole, na poziomie seniorskim. Wtedy będziemy w stanie ich najlepiej przygotować - dodał.
Na obozie przygotowawczym Lechii obecny jest Dominik Piła. Zespół z Trójmiasta już w styczniu pozyskał tego zawodnika z pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Kaczmarek jest pod wrażeniem jego umiejętności.
- On zagrał bardzo dobry sezon w pierwszej lidze, ale sam czuje, że ten przeskok jest spory – co do szybkości gry, decyzyjności i intensywności. To jest jednak gracz z olbrzymim potencjałem. Jest tylko kwestią czasu, aż on się w pełni zaadaptuje do tego poziomu - stwierdził.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: lechia.pl

Dyskusja 1